Favorit pri Hrone pohorel. „Indiáni" vysoko deklasovali Žilinu

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - VLCI Žilina 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Góly: 12. Jakúbek (Kolenič, Fekiač) 19. Gašpar (P. Halama, Gabri) 20. Kováč (Gabri, Giertl) 33. Chlepčok (Šeliga, P. Halama) 39. Jakúbek (Fekiač, Gašpar) 49. Fekiač (Kolenič, Jakúbek) 49. P. Halama (Gašpar, Magdolen). Rozhodovali: Výleta, Adamec – Olle, Šebeň, strely: 23:33, vylúčení: 8:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 386 divákov

Žiar nad Hronom: Petrík - Pač, Kobolka, Lopejský, Šeliga, S. Barcík, Gabri, Hlinka – Jakúbek, Fekiač, Kolenič – Gašpar, P. Halama, Magdolen – A. Barcík, Adamčík, Chlepčok – Václav, Giertl, Kováč

Žilina: Tomek (Kubiridžák) – Šidlík, Nahálka, Růžička, Pišoja, Sloboda, Pacalaj, Hajas, Hudec – Koyš, Mráz, Kluka – Tibenský, M. Halama, Lopušan – Macek, Jakubík, Hajnik – Bečka, Dudáš, Rehák

Report zaslal klub HK MŠK Indian Žiar nad Hronom:

Podobne ako v zápase proti Breznu, začali „indiáni" v úvode stretnutia mimoriadne aktívne. Viackrát sa úspešne usadili v útočnom pásme a ohrozili Tomeka, žiaľ bez gólového efektu. V 7. minúte prišlo po vylúčení Jakúbeka k zmene brankára na strane súpera a do bránky sa prekvapivo postavil Kubiridžák. Prvého gólu sme sa ale dočkali až v presilovej hre „indiánov“.  V 12. minúte Kolenič výborne našiel voľného Jakúbeka a ten strelou popod lapačku z pravého kruhu poslal „indiánov“ do vedenia, 1:0. V 14. minúte mohli domáci svoj náskok zvýšiť, po škaredom zákroku na Chlepčoka. Presilová hra ale ďalší gól nepriniesla. „Indiánom" ukážkovo vyšiel záver úvodnej tretiny. Nastrelený puk od Gabriho dopravil za Kubiridžákov chrbát Gašpar, 2:0. Podobná situácia nastala aj 36 sekúnd pred prvou sirénou. K odrazenému puku sa dostal nikým nebránený Kováč a strelou do prázdnej bránky zvýšil už na 3:0.

Do druhej tretiny „vlci“ vstúpili opäť s Tomekom v bránke a s cieľom čo najskôr sa vrátiť do zápasu. Prezentovali sa vysokým tempom hry a pekným kombinačným hokejom. Dvakrát sa dostali po chybe v defenzíve domácich do samostatných nájazdov, ale Roman Petrík opäť ukázal svoje kvality. Takmer celá druhá tretina sa hrala v nerovnovážnom stave, čo ale hostia nedokázali potrestať. Najviac ich môže mrzieť presilovka piatich proti trom, ktorú nevyužili a naopak inkasovali gólom Chlepčoka vo vlastnom oslabení. V poslednej minúte druhej tretiny viedli „indiáni" už 5:0. Po presnej prihrávke od Fekiača sa druhým gólom v zápase blysol Jakúbek.

Do bránky Žiliny sa na začiatku tretej tretiny opäť vrátil Kubiridžák. Hostia sa ale ďalej strelecky trápili a nenašli recept na prekonanie výborne chytajúceho Petríka. V 49. predviedli „indiáni“ doslova exhibičnú kombináciu, na konci ktorej Fekiač zvýšil už na 6:0. O 46. sekúnd domáci definitívne pochovali akékoľvek nádeje súpera na lepší výsledok. Po ďalšej ukážkovej kombinácii Gašpara s Magdolenom, strelil svoj druhý gól v sezóne Patrik Halama a uzavrel skóre stretnutia na 7:0.

Jarrod Skalde, tréner hostí: „Súper hral tvrdo, rýchlo, dobre korčuľoval a my sme sa nevedeli od úvodného vhadzovania dostať do tempa. Dnes nám nič nevychádzalo a nevedeli sme využiť ani presilové hry. Musím pochváliť súpera za veľmi dobrý výkon. Hrali veľmi rýchly hokej, nedokázali sme ich zavrieť vo vlastnom pásme, mali sme množstvo príležitostí, ale brankár bol skvelý. Dnes nám celkovo nič nevychádzalo.“

Norbert Javorčík, tréner domácich: „Myslím si, že z našej strany veľmi slušná prvá tretina, kde sme sa snažili hrať veľmi aktívne a pokračovať v tom, o čo sa snažíme už od začiatku sezóny. Dávali sme góly, za čo sme veľmi radi, ale neradi by sme preceňovali toto víťazstvo. Skutočne sme dnes boli veľmi efektívni, čo nám pomáhalo v priebehu celého stretnutia. Druhá a tretia tretina, bolo tam veľa obetavosti a bojovnosti, veľa chuti vyhrať, ale na druhej strane aj niektoré malé nedostatky, ktoré musíme odstrániť a potrebujeme sa zlepšiť. Za mňa vynikajúci výkon brankára, vynikajúce oslabenia a efektívne presilové hry, ktoré nás vždy, keď sme to potrebovali, udržali vo veľkom náskoku. Stále platí, že sme len v prvej štvrtine, na začiatku súťaže a máme čo zlepšovať.“