Gólový apetít mužstvám v prvom kole nechýbal - padlo celkovo 44 gólov

Nedeľný hrací deň TIPOS Slovenskej hokejovej ligy skompletizoval úvodné kolo novej sezóny a musel fanúšikov jednoducho baviť. Na piatich zimných štadiónoch mohli fanúšikovia vidieť dokopy 41 presných zásahov. Viac sa darilo domácim tímom, česť hostí zachraňovali hráči Dubnice.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 1. kolo

Vlci Žilina – HK Vitar Martin 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) - predohrávané v sobotu

Góly: 14. Macek (Mráz, Šidlík), 62. Koyš (Mráz) – 37. Juščák (Petran). Rozhodovali: Konc ml., Bachúrik – Drblík, Pribula; strely: 54:36; vylúčení: 2:3; presilovky: 2:0; oslabenia: 0:0; 1314 divákov.

Žilina: Romančík – Šidlík, Nahálka, Růžička, Pišoja, Hudec, Pacalaj, Hajas – Tibenský, Halama, Hovorka – Koyš, Mráz, Macek – Rehák, Jakubík, Lopušan – Benko, Dudáš, Synák

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Krempaský, Petran, Semaňák, Nemec – Fafrák, Murček, Tiainen – Toma, Dírer, Nauš – Paulíny, Barto, Poliaček – Stanček, Juščák, Ďurina

Report zaslal klub Vlci Žilina:
Otváraciemu zápasu sezóny predchádzala slávnostná ceremónia, počas ktorej domáci odhalili vlajky pod stropom svojho štadióna, zobrazujúce úspechy žilinského klubu. Diváci na zimnom štadióne mali zároveň ako prví možnosť vidieť nové logo TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Úvod stretnutia zvládli lepšie hostia, ktorí hrozili viacerými nebezpečnými akciami. Všetky však spoľahlivo kryl brankár Romančík. Vlci sa postupne dostali do tempa, čoho dôkazom bol Macekov gól zo 14. minúty. V druhej časti hry sa Martinu podarilo zásluhou Juščáka znížiť a vyrovnaný stav vydržal až do konca riadnej hracej doby. Derby rozlúskol v druhej minúte predĺženia Koyš, keď z prvej presne trafil do martinskej siete.

HC 19 Humenné – HK Brezno Knights 7:3 (4:1, 2:0, 1:2)

Góly: 10. Safaralejev (Vrábeľ, Vaško), 12. Vrábeľ (Lenďák, Jacko), 15. Marcinko (Krajňák, Fereta), 18. Lačný (Lenďák, Jacko), 21. Vaško (Vrábeľ, Lenďák), 39. Borov (Horvát, Marcinko), 51. Ragan (Safaralejev) – 11. Ri. Huna (Ró. Huna), 44. Zemko (Surový), 50. Zemko (Ri. Huna, Ró. Huna). Rozhodovali: Kocúr, Smrek – Valachovič, Riš; strely: 47:30; vylúčení: 4:6; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 453 divákov.

Humenné: Krasanovský – Stripai, Lenďák, Fereta, Marcinko, Ťavoda, Novický, Jacko, Kiss – Vaško, Vrábeľ, Ščurko – Borov, Krajňák, Horvát – Miškuf, Markuš, Safaralejev – Ragan, Plochotnik, Lačný

Brezno: Babik – Biro, Ganz, Kuboš, Zubák, Petrinec, Bdžoch, Grec – Ró. Huna, Ri. Huna, Olejník – Surový, Fungáč, Rákoš – Jasenec, Zemko, Nespala – Hudák

Report zaslal klub HC 19 Humenné:
Úvod pred stretnutím bol slávnostný i smutný. Najskôr vhodil symbolické buly Ján Mečiar, redaktor TV JOJ, a potom si prítomní uctili minútou ticha zosnulého Vladimíra Šťastného. Séria vylúčení aj s dvoma humenskými presilovkami vyústila gólom Safaralejeva. Ani nie o minútu bolo vyrovnané po akcii bratov Hunovcov, avšak o 40 sekúnd Vrábeľ brejkom vrátil vedenie na stranu „levov“. Hľadisko jasalo aj v 15. minúte po akcii Fereta – Krajňák – Marcinko.  Domáci neubrali nohu z plynu a v 18. minúte strelu Lenďáka od modrej čiary tečoval Lačný za chrbát Babika. Z druhej tretiny ubehlo iba 43 sekúnd a kapitán Vaško zvýšil na 5:1. Následne sa na oboch stranách dvakrát vylučovalo, stav sa však zasekol, uzol gólov rozviazal v 39. minúte Borov, keď ťažil z individuálnej akcie Horváta. Do tretej tretiny mali lepší vstup hostia – Zemko využil v 44. minúte nájazd a v 50. minúte znížil už na 6:3. Žiadna dráma sa nekonala, lebo o 34 sekúnd Safaralejev nabil Raganovi na os klziska a puk skončil pod hornou žŕdkou.

HK Skalica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 5:4 (4:2, 0:0, 1:2)

Góly: 4. Obdržálek (Jurík), 10. Jurík (Nemec, Obdržálek), 16. Hujsa (Šátek, Janík), 16. Kotvan (Janáč, Vidovič), 47. Obdržálek (Nemec, Jurík) – 18. Fekiač (Gašpar, Jakúbek), 20. Jakúbek (Fekiač), 42. Chlepčok (Gabri, Magdolen), 44. Barcík (Tatár, Čulík). Rozhodovali: Adamec, Mĺkvy – Klejna, Olle; strely: 34:25; vylúčení: 2:3; presilovky: 2:1; oslabenia: 0:0; 1315 divákov.

Skalica:  Bernát – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Mikula – Jurík, Nemec, Obdržálek – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák

Žiar nad Hronom: Mičík (16. Julínek) – Pač, Kobolka, Lopejský, Šeliga, Gabri, Hlinka, Rohaľ, Čulík – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Chlepčok, Halama, Magdolen – Kraut, Giertl, Kováč – Barcík, Brumerčík, Tatár

Report zaslal klub HK Skalica:
Skalica si úvod zápasu zobrala do svojich rúk. V čase 2:41 Adam Barcík predviedol nepekný zákrok a putoval na trestnú lavicu. V presilovej hre otvoril skóre Petr Obdržálek keď dostal peknú prihrávku spoza bránky od kolegu Juríka. Neskôr zlyhala defenzíva Žiaru a na 2:0 zvýšil Juraj Jurík. Domáci využívali svoje šance dokonale a skóre zápasu upravili na 3:0 po góle Martina Hujsu, ktorý strelou z prvej trafil odkrytú časť bránky. O desať sekúnd neskôr hneď po vyhratom buly predviedli domáci ďalšiu rýchlu kombináciu ukončenú Branislavom Kotvanom. Dobre zahratá presilovka hostí po vylúčení Filipa Vidoviča vyvrcholila gólom Fekiača, ktorý znížil stav. Tesne pred modorou čiarou dostal puk na hokejku Martin Jakúbek a jeho střela švihom znamenala stav 4:2. Druhá tretina bola bez gólu, až začiatok tretej tretiny priniesol ďalšie góly. Hostia vstúpili do tretej tretiny najlepšie ako mohli, keď Chlepčok prekonal domáceho brankára a znížil na 4:3. Veľkú chybu v rozhorávke spravil brankár Bernát, ktorý ponúkol puk ako na podnose a Barcík vyrovnal na 4:4. Nakoniec domáci využili presilovku, keď po dobrej kombinácii dostal šancu Petr Obdržálek, ktorý vďaka presnej strele dal svoj druhý gól v stretnutí. Žiar nad Hronom są snažil v závere ešte vyrovnať hrou bez brankára, no domáci si už skóre ustrážili a Skalica si pripisuje svoje druhé ligové víťazstvo.

HK´95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Krieger (Rufati), 9. Lušňák (Zaťko, Cebák), 15. J. Zlocha (Tománek, L. Ďurkech), 31. Cebák (Lušňák, Ligas), 52. J. Zlocha (Tománek, Síkela), 60. Ligas – 1. Holovič (Jurák, Bodnár), 19. Jurák (Holovič, Bodnár), 33. Antonov (Schmidt, Bodnár). Rozhodovali: Lesay, Konc ml. – Šebeň, Hanko; strely: 49:36; vylúčení: 2:6; presilovky: 3:0; oslabenia: 0:0; 280 divákov.

Považská Bystrica: Pajpach – Cebák, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, A. Zlocha, Meszároš, Omelka, K. Dvonč – Cíger, Komloš, Lušňák – Síkela, J. Zlocha, Tománek – Krieger, Rufati, Sádecký – Turan, Ligas, Šamaj

Trnava: Hollý – Korím, Rašin, Maarnela, Schmidt, Ejem, Bulák, Kocúr – Bodnár, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Antonov – Deneš, Kupka, R. Dvonč – Urban, Tóth, Litavec

Report zaslal klub HK´95 Považská Bystrica:
Zápas sa pre domácich nezačal vôbec ideálne, keď už v štrnástej sekunde po chybe domácich Holovič rozvlnil sieť a bolo 0:1. „Panteri" sa však otriasli a Krieger v piatej minúte vyrovnal.  Prvá tretina sa hrala v rýchlom tempe a viac vyložených šanci mali domáci, no ich efektivita bola mizerná. Naproti tomu hostia z minima šancí dali dva goly, do šatní sa išlo za stavu 3:2 pre domácich. Druhú tretinu herne ovládli „gladiátori" - boli rýchlejši, presadzovali sa v osobných súbojoch a „panteri" čakali iba na koniec druhej tretiny. Do šatní sa išlo za stavu 4:3 pre domácich. Tretia tretina sa niesla v podobno duchu ako aj tá predošlá až do gólu Zlochu na 5:3, čo domácich čiastočne upokojilo. Záverečný gól vstietil do prázdnej bránky Ligas, tým sa stanovil konečný výsledok 6:3. Na úvod sezóny to nebol najhorší prvoligový zápas, hokej bol zaujímavý aj pre divákov, 9 gólov v jednom zápase je predsa len dosť.

HK Levice – TSS Group Spartak Dubnica 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 15. Šiškov (Vorobjev, Šakhvorostov), 24. Múčka (Suľovský, Gubo), 24. Suľovský (Novák, Šiškov) – 4. Mikula (Ondruš, Škvarek), 20. Škvarek (Ondruš, Mikula), 29. Škvarek (Mikuš, Mikula), 58. Mikuš (Ondruš, Švec). Rozhodovali: Vido, Rojík – Danko, Nosek; strely: 22:31; vylúčení: 4:4; presilovky: 1:2; oslabenia: 0:0; 200 divákov.

Levice: Beržinec – Šiškov, Novák, Rais, Gaško, Korenko, Zajko – Vorobjev, Šakhvorostov, Volko – Zahradník, Mihalík, Szücs – Múčka, Tužinský, Gubo – Pohl, Suľovský, Smidžár - Adámik

Dubnica: Gabriš – Česánek, Chatrnúch, Mikuš, Švec, Urban, Trška, Hruška, Janík – Kristín, Ďuriš, Géci – Mikula, Ondruš, Škvarek – Tábi, Lunter, Huhtela – Korbel, Haščák, Kopáč

Semifinalista JOJ ŠPORT Slovenského pohára z Levíc nevstúpil do novej ligovej sezóny správnou nohou. Mužstvo z juhu republiky proti Dubnici viedlo, ale napokon zo zápasu nevydolovalo čo i len bod. Po svojom druhom presilovkovom góle vyrovnal Lukáš Škvarek, aby zhruba dve minúty pred záverečným klaksónom dal definitívnu bodku za stretnutím bývalý reprezentačný bek Peter Mikuš.

Jakub Ručkay, asistent trénera Levíc: „Citeľné zásahy do zostavy nás dnes možno stáli body, nakoľko nemáme v poriadku obranu. Pred zápasom prišli aj nejaké zmeny v útoku. V tretej tretine v rozhodujúcej fáze sa nám nepodarilo premeniť viacero šancí, čo nás stálo body. Inak bol zápas vyrovnaný. Myslím si, že máme na čom pracovať či už na presilovkách, alebo záveroch zápasov, ktoré musíme zvládať omnoho lepšie ako sme zvládli dnes.“

Roman Chatrnúch, asistent trénera Dubnice:„Tento týždeň sme hrali druhý zápas v Leviciach. Poučili sme sa z chýb, ktoré sme spravili v Slovenskom pohári. Bolo pre nás dôležité, že sme strelili prvý gól, čo nám pomohlo psychicky. Povedal by som, že to bol klasický prvý zápas v lige, kde prevládala bojovnosť nad hokejovým umom. Mali sme zlý vstup do druhej tretiny. Zápas sme ubojovali a podarilo sa nám vyhrať.“

Modré krídla Slovan – HC Topoľčany 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Kukumberg (Bezák, Matoušek), 8. Petriska (Lipiansky, Hauser), 19. Bubica (Petráš, Hauser), 25. Demo, 48. Petriska (Lipiansky) – 7. Šandor. Rozhodovali: Valachovič, Krist – Haringa, Rehák; strely: 40:34; vylúčení: 9:8; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:1.

Modré krídla: Baroš – Žabka, Demo, Bohunický, Krakovský, Myšiak, Hauser, Škultéty – Fetkovič, Dej, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Petriska – Kukumberg, Bezák, Matoušek – Trubač, Petráš, Bubica

Topoľčany: Kompas – Hřebíček, Sedlák, Dosek, Zekucia, Bystričan, Dúžek – Ručkay, Jaroš, Rubner – Vybiral, Stránský, Matej – Cápay, Nagy, Piačka – Šandor, Tomala, Gergel

Report zaslal klub Modré krídla Slovan:
Modré krídla Slovan vybehli na súpera, s ktorým sa v príprave stretli hneď dvakrát, už od samého začiatku a odmenou im bol úvodný gól, o ktorý sa po spolupráci celého tretieho útoku postaral iba 17-ročný talent Roman Kukumberg ml. Krídla mohli zveľadiť svoj náskok pri následnej presilovke, keď bol za hákovanie vylúčený obranca hostí Hřebíček, ale stal sa pravý opak a Šandor vyrovnal na 1:1. Aj v ďalšom priebehu úvodného dejstva mali navrch domáci, ktorí hosťujúceho brankára Kompasa zasypali 17 strelami. Na 2:1 zvyšoval už o necelú minútu po vyrovnávajúcom zásahu ešte v tej istej presilovke najlepší kanonier krídiel v prípravnom období Petriska a krátko pred prestávkou odskočili krídla na rozdiel dvoch gólov po presnom zásahu Bubicu. Druhú tretinu poznačilo viacero vylúčení, rozhodcovia v nej udelili až 12 dvojminútových trestov, pričom v 38. min. sa do pästného súboja zapojilo šesť hráčov. Ešte predtým zvýšil na rozdiel troch gólov obranca domácich Demo. V tretej tretine sa zápas už iba dohrával. Hostia sa snažili o skorigovanie nepriaznivého stavu, narážali však na spoľahlivo chytajúceho domáceho gólmana Baroša. Napriek tomu sme v 48. min. videli najkrajšiu akciu celého zápasu, pri ktorej sa Ján Petriska nádherne uvoľnil na ľavom krídle a blafákom z forhendovej strany pečatil skóre na 5:1. Hosťom sa nepodarilo znížiť ani pri päťminútovej presilovke po prísnom vylúčení Ožvalda.