Krajské derby rozhodol v nájazdovej lotérii Nemec

HK ESMERO Skalica - HK Gladiators Trnava 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Šátek (Hujsa, Landrigan) rozhod. sam. nájazd R. Nemec – 31. Kukumberg st. (Miklík, Schmidt). Rozhodovali: Bachúrik, Krajčík – Vyšný, Klejna, strely: 45:27, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:0,  oslabenia: 0:0, 537 divákov

Skalica: Borák – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Mikula, Hohl, Polák, Čerhit – Jurík, R. Nemec, Rajčák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Kuba, Kočka, Šišolák

Trnava: Hollý – Korím, Kliment, Maarnela, Schmidt, Rašin, Bulák – Galimov, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg st., Antonov – Dvonč, Deneš, Bodnár – Moncman, Ejem, Urban

Report zaslal klub HK ESMERO Skalica:

Skalicu čakala prvá bodová rekapitulácia minulorčného krajského štvrťfinále proti trnavským „gladiátorom". Do zápasu Skalica nastúpila v značne omladenej zostave z dôvodu maródky v tíme. Do zápasu lepšie vstúpili Trnavčania, tí si z úvodu vytvorili pár šancí, ktoré nevyužili. Po faule mladého Patrika Hohla mali Trnavčania 2-minúty presilovku. Tú Trnava nevyužila a to Skalicu nakoplo a v trinástej minúte sa Skalica zásluhov Michala Šátka dostala do jednogólového vedenia, ktoré udržali do polky zápasu. Viesť však mohli vyššie, no početnú streleckú prevahu Skalice zachránil brankár Nagy. V polke zápasu však vyrovnal Kukumberg a stav zápasu 1:1 sa pretiahol až do predĺženia, ktoré taktiež skončilo 0:0, preto sa šlo na nájazdy. V nich skalické tribúny videli 8 nájazdových sérií, z ktorých zásluhov Richarda Nemca uchmatli dodatočný bod do tabuľky domáci Záhoráci.