Levice pripravili Modrým krídlam prvú porážku, šláger kola ovládli Skaličania

Ak by sa Breznu podarilo naplno bodovať, stopercentné by boli v závere pracovného týždňa všetky domáce mužstvá. TIPOS Slovenská hokejová liga pokračovala v piatok už tretím kolom. Po úspešnom šlágri sa na čelo tabuľky predrali hráči Skalice. Premiérové víťazstvo v prebiehajúcom ročníku si uchmatli „levy“, naopak o neporaziteľnosť prišli Modré krídla.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 3. kolo

HK ESMERO Skalica – Vlci Žilina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 8. Hílek (Janáč, Vidovič), 26. Včelka (Janáč, Janík), 42. Šátek (Hílek, Landrigan) – 31. Jakubík (Růžička), 33. Koyš (Mráz). Rozhodovali: Fridrich, Krist – Nosek, Zelený; strely: 35:36; vylúčení: 3:2; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 802 divákov.

Skalica: Bernát – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Mikula – Jurík, Nemec, Obdržálek – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák

Žilina: Romančík – Šidlík, Nahálka, Růžička, Pišoja, Hudec, Pacalaj, Hajas – Jakubík, Halama, Hovorka – Koyš, Mráz, Macek – Rehák, Dudáš, Lopušan – Synák, Bečka, Benko

Report zaslal klub HK ESMERO Skalica:

Záhoráci vstúpili do sezóny s novým marketingovým menom HK Esmero Skalica. Do zápasu vstúpila Skalica aktívne. V čase 7:11 vstrelil gól David Hílek po asistenciách Patrika Janáča a Filip Vidoviča. V piatej minúte dostal Skalicu do vedenia o dva góly presnou strelou Kristián Včelka. Neskôr pád hráča Žiliny vyhodnotil rozhodca ako seknutie Patrika Janáča. Po tom dali hráči Žiliny gol na 2:1. O dve minúty na to využil šancu Patrik Koyš a po prihrávke Bruna Mráza vyrovnal na 2:2. Na začiatku tretej tretiny si však opäť zobrali slovo domáci, po asistencii Davida Híleka skóroval Michal Šátek a stav bol 3:2. Ten trval do konca zápasu aj po odvolaní brankára Romančíka. Skaličania tak po dvanástich prehrách porazili Žilinu!

HK Gladiators Trnava – TSS Group Spartak Dubnica 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 13. Maarnela (Dvonč, Deneš), 16. Bodnár (Korím, Jurák), 20. Miklík (Maarnela, Kukumberg), 38. Miklík (Jurák, Kukumberg). Rozhodovali: Konc ml., Čahoj – Holienka, Drblík; strely: 33:38; vylúčení: 4:2; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 250 divákov.

Trnava: Nagy – Korím, Kliment, Maarnela, Schmidt, Ejem, Rašin, Bulák – Bodnár, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Antonov – Dvonč, Kupka, Deneš – Urban, Tóth, Litavec

Dubnica: Gabriš – Česánek, Chatrnúch, Mikuš, Putala, Urban, Trška, Hruška, Kopáč – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Géci, Huhtela, Tábi – Lunter, Haščák, Korbel

Report zaslal klub HK Gladiators Trnava:

Trnavčania vstúpili do zápasu aktívnym pohybom, čo súpera na chvíľu zaskočilo. Vďaka tomu si vytvorili viacero gólových príležitostí a navyše boli aj gólovo efektívni. Prvú tretinu vyhrali jasne 3:0. Zimný štadión v Trnave si na podobne dobrú prvú tretinu v podaní „gladiátorov" už dlho nepamätá. V druhej tretine Dubničania zvýšili aktivitu, vytvárali si sústavný tlak, no domáci podporení šťastím a výborne chytajúcim Nagyom mu odolali. V závere tretiny po chybe hosťujúceho hráča domáci náskok navýšili a do šatní odchádzali s pohodlným náskokom. V tretej tretine sa hra vyrovnala, Trnavčania vychádzali zo zabezpečenej obrany a zodpovedným výkonom celého kolektívu doviedli zápas do víťazného konca. Aj napriek záverečnému oslabeniu si brankár Matúš Nagy udržal čisté konto. Skvelý kolektívny výkon ocenili po záverečnom hvizde skandovaným potleskom aj domáce tribúny.

HC 19 Humenné – HK Vitar Martin 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Góly: 12. Plochotnik (Farkaš, Lenďák), 14. Markuš (Safaralejev, Lenďák), 23. Safaralejev (Vrábeľ, Lenďák), 33. Safaralejev (Markuš, Lenďák), 42. Ťavoda (Vaško, Fereta), 52. Ščurko (Novický, Vaško) – 20. Juščák (Poliaček, Fafrák), 24. Juščák (Stanček). Rozhodovali: Tornay, Rojík – Wolf, Tomáš; strely: 30:37; vylúčení: 7:4; presilovky: 2:0; oslabenia: 1:0; 420 divákov.

Humenné: Krasanovský – Stripai, Lenďák, Fereta, Marcinko, Ťavoda, Jacko, Novický, Kiss – Vaško, Vrábeľ, Ščurko – Ragan, Krajňák, Horvát – Borov, Markuš, Safaralejev – Miškuf, Plochotnik, Farkaš

Martin: Glosár (Rychlík) – Charvát, Dvořák, Nemec, Krempaský, Petran, Semaňák, Belica – Fafrák, Murček, Poliaček – Toma, Dírer, Nauš – Ďurina, Juščák, Tiainen – Stanček, Sleziak, Danielčak

Report zaslal klub HC 19 Humenné:

Najprv „levy“ dvakrát ohrozili Glosára, potom mali hokejisti z Turca dvakrát výhodu presilovej hry. Domáci gólman Krasanovský bol vždy pripravený. V ďalšej fáze prvej tretiny sa hra viac odvíjala pred Glosárom – v 12. minúte Farkaš od modrej čiary vystrelil, Plokhotnik tečoval a puk skončil v sieti – 1:0. V 14. minúte sa Safaraleyev preštrikoval cez troch obrancov až pred Glosára, uvoľnil Markuša, ktorý bekhendom zasunul puk – 2:0. Martinský tréner si vzal oddychový čas... V 19. minúte po brejku Dírera videl rozhodca hákovanie, nariadil trestné strieľanie, ale Juščáka Krasanovský vychytal. Juščák sa tešil v 20. minúte po šťastnej strele od žŕdky puk putoval za čiaru. V druhej tretine hrali už po 41 sekundách domáci presilovku, Safaralejev premiešal puk a z medzikružia trafil pod hornú žŕdku – 3:1. Súper sa o chvíľu nadýchol vďaka humenskej zlej rozohrávke v obrannom pásme, gól na 3:2 bol z kategórie zbytočných. V 30. minúte prečíslenie Plochotnik – Farkaš skončilo tesne vedľa, akciu Ščurko – Vrábeľ zneškodnil Glosár, martinský brankár vykryl aj tutovku Horváta. Zatápali aj hostia (Toma, Stanček), vytvorili si tlak, ale v 33. minúte založil gólovú akciu opäť Lenďák, cez Markuša prešiel puk na Safaralejeva a hľadisko burácalo – 4:2. Ešte väčšia eufória vypukla v 42. minúte, keď Ťavoda načal tretiu tretinu gólom v oslabení. Glosára nahradil Rychlík. Ďalší priebeh hrali domáci umne, bodku položil Ščurko svojím prvým humenským gólom.

HK Brezno Knights – HC Topoľčany 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 15. Nagy (Kopecký, Tomala). Rozhodovali: Lesay, Kocúr – Beniač, Hanko; strely: 32:37; vylúčení: 4:7; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 210 divákov.

Brezno: Babik – Zubák, Kuboš, Biro, Ganz, Korytko, Grec – Surový, Zemko, Jasenec – Ró. Huna, Ri. Huna, Olejník – Rákoš, Fungáč, Nespala – Turňa, Hudák, Hojo

Topoľčany: Vojvoda – Hřebíček, Dúžek, Dosek, Zekucia, Bystričan, Sedlák, Kopecký – Šandor, Tomčák, Vybiral – Piačka, Stránský, Ručkay – Rubner, Jaroš, Gergel – Tomala, Nagy, Cápay

HK´95 Považská Bystrica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 9. Rufati (Urbánek, Tománek), 16. Tománek (L. Ďurkech), 26. Dmitriev (A. Zlocha), 59. Lušňák (Cíger) – 28. Šeliga (Tatár, Fekiač), 46. Magdolen (Chlepčok, Lopejský). Rozhodovali: Crman, Adamec – Ševčík, Tichý; strely: 31:32; vylúčení: 3:4; presilovky: 2:0; oslabenia: 0:0; 280 divákov.

Považská Bystrica: Lamper – Cebák, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Meszároš, A. Zlocha, Omelka, Gachulinec – Cíger, Ligas, Lušňák – Tománek, J. Zlocha, Urbánek – Krieger, Rufati, Komloš – Dmitriev, Sádecký, Turan

Žiar nad Hronom: Mičík – Pač, Kobolka, Lopejský, Šeliga, Gabri, Hlinka, Čulík – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Chlepčok, Halama, Magdolen – Kraut, Giertl, Kováč – Barcík, Adamčík, Tatár

Report zaslal klub HK´95 Považská Bystrica:

Od začiatku zápasu sa hral obojstranné aktívny hokej vo vysokom tempe. V prvej tretine ale boli viac aktivnejši domaci hokejisti, čo sa prejavilo na skóre zápasu. Prvý gól padol do bránky hostí po zbytočne stratenom puku a následnej peknej kombinácii domácich. Šťastným strelcom golu bol Jakub Rufati. Ešte v prvej tretine sa strelecky presadil Tománek v presilovej hra na veľkú radosť domáceho publika. V druhej tretine za domácich skóroval zo samostatného nájazdu Dmitriev po prihrávke Adama Zlochu. Vedenie o tri góly však domácim dlho nevydržalo, lebo Šeliga vrátil hostí do zápasu a v tretej tretine Magdolen znížil na rozdiel jedného gólu. Stále sa hral obojstranne dobrý hokej. Domáci rozhodli až v závere zápasu Lušňákovým gólom pri presilovej hre. Zvyšok duelu mal pod kontrolou dobre chytajúci Lamper v domácej bránke.

HK Levice – Modré krídla Slovan 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 32. Mihalík (Szücs, Zahradník), 38. Šiškov (Suľovský, Novák), 42. Zahradník (Szücs, Mihalík), 60. Volko (Zahradník, Novák) – 30. Klučiar (Preisinger). Rozhodovali: Krajčík, Mĺkvy – Tvrdoň, Šefčík; strely: 36:35; vylúčení: 3:5; presilovky: 3:0; oslabenia: 0:0; 200 divákov.

Levice: Beržinec – Šiškov, Novák, Rais, Pánik, Gaško, Korenko, Lauro, Gubo – Vorobjev, Šakvorostov, Suľovský – Múčka, Mihalík, Szücs – Volko, Šramaty, Zahradník – Pohl, Tužinský, Smidžár

Slovan: Noskovič – Škultéty, Žabka, Demo, Mrva, Myšiak, Hauser – Adamčík, Dej, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Petriska – Kukumberg, Preisinger, Matoušek – Trubač, Petráš, Bubica

Report zaslal klub HK Levice:

Úvod zápasu priniesol šance na obidvoch stranách. Hral sa rýchly hokej s veľkým nasadením oboch tímov. Obidve mužstvá mali množstvo nepremenených šancí, hlavne domáci a prvá tretina skončila výsledkom 0:0. Levice pokračovali vo vytváraní tlaku aj v druhej tretine, ale prvý, kto udrel bol však hosťujúci hráč Klučiar a potvrdilo sa pravidlo nedáš - dostaneš. Strelou Mihalíka v presilovej hre sa skóre vyrovnalo a zápas začínal odznova. V ďalšej presilovej hre poslal Šiškov presnou strelou Levice do vedenia. Domáci boli na koni. Na začiatku tretej tretiny v presilovej hre Zahradník zvýšil vedenie Levíc na 3:1. Modré krídla sa snažili niečo spraviť s výsledkom, ale výborne chytajúci Beržinec nepustil za svoj chrbát žiadny puk. Dve minúty dokonca stretnutia si Modré Krídla zobrali time-out a skúsili power play. Skóre na 4:1 uzavrel Volko strelou do prázdnej bránky. Zápas domáci vyhrali najmä vďaka dobre zvládnutým presilovým hrám.