Medzi kvartetom najlepších už aj Humenné, Martin ušiel hrobárovi z lopaty

Druhým semifinalistom play-off TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa stali hokejisti HC 19 Humenné. V šiestom zápase série triumfovali na ľade Modrých krídiel a zabezpečili si postup medzi kvarteto najlepších.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 6. zápas štvrťfinále play-off

Modré krídla Slovan – HC 19 Humenné 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1); konečný stav série: 2:4

Góly: 8. Petriska (Bezák, Myšiak), 47. Lukošik (Preisinger, Žabka) – 26. Trandin (Vrábeľ, Pulščák), 38. Lačný (Novický, Ťavoda), 62. Vrábeľ (Vaško, Novický). Rozhodovali: Moller, Konc ml. – Staššák, Bezák; strely: 18:40; vylúčení: 4:0; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 172 divákov.

Slovan: Baroš – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, Myšiak, Demo, Trubač – Ožvald, Preisinger, Fetkovič – Dej, Bezák, Petriska – Jasenec, Petráš, Klučiar – Lukošik, Polák, Šotek

Humenné: Durný – Jacko, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Novota, Ťavoda, Zekucia – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Lačný, Markuš, Frič

Východniari podali v metropole veľmi zodpovedný výkon – svojho súpera výrazne prestrieľali a navyše sa ani raz neocitli na trestnej lavici. Húževnatí mladíci vystrelili do priestoru troch žŕdok iba 18-krát, no až dvakrát sa tešili z gólu. Oslavy v tábore Humenného vypukli v predĺžení. O presný zásah s prívlastkom postupový sa po necelých dvoch minútach postaral Filip Vrábeľ. „Levy“ sa po Žiline stali druhým semifinalistom, pre Modré krídla sa sezóna skončila.

Tomáš Slovák, asistent trénera Modré krídla Slovan: „Máme za sebou náročnú sériu, v ktorej sme odohrali vyrovnané a kvalitné zápasy. V každom zápase rohodovali detaily, ako tomu bolo aj dnes. Na výkon mužstva sme však patrične hrdí."

Ivan Boržík, asistent trénera HC 19 Humenné: „Posledný krok je najtažší a dnes sa nám to potvrdilo. Súpera sme prestrielali, ale on dokázal z minima vytažiť maximum. Sme veľmi radi, že sme to rozhodli v predĺžení. Musím vyzdvihnúť výkony Modrých krídiel v celej sérii. Pred sériu sme vedeli, že sú kvalitný tím, ale prekvapili nás."

HK VITAR Martin – HK Gladiators Trnava 2:1pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0); stav série: 3:3

Góly: 22. Vorobjev (Tyczynski, Toma), 63. Fafrák – 44. Miklík (Kukumberg, Maarnela). Rozhodovali: Smrek, Čahoj – Beniač, Hajnik; strely: 47:31; vylúčení: 4:4; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 1478 divákov.

Martin: Maťovčík – Semaňák, Petran, Bobček, Charvát, Biro, Nemec, Milý, Lavička – Masnica, Lahtinen, Fafrák – Toma, Tyczynski, Vorobjev – Nauš, Paulíny, Poliaček – Stanček, Juščák, Ďurina

Trnava: Hollý – Maarnela, Čížek, Kocúr, Schmidt, Korím, Kliment, Moncman – Jurák, Holovič, Galimov – Miklík, Kukumberg, Antonov – Bodnár, Kupka, Ružek – Miščík, Tóth, Dvonč

Martin naskočil do domáceho duelu „s nožom na krku“, keďže Trnava si pred očami vlastných fanúšikov vybojovala semifinálový mečbal. Celok z Turca poslal do vedenia Dmitrij Vorobjev, ktorý bodoval vo všetkých zápasoch série, okrem toho prvého. O vyrovnanie sa postaral pri presilovej hre Michel Miklík. Skúsený útočník načal štvrtú desiatku gólov v tejto sezóne. Práve ostrostrelec „gladiátorov“ bol napokon nešťastným hrdinom stretnutia. V predĺžení po jeho faule rozhodol z trestného strieľania Miloš Fafrák. O postupujúcom rozhodne stretnutie číslo sedem v malom Ríme.

Rudolf Jendek, hlavný tréner HK VITAR Martin: "Od začiatku zápasu bolo na hráčoch vidieť veľkú snahu. Stretnutie sme chceli uchmatnúť pre seba. Čo ma mrzí, je opäť vysoký počet nepremenených príležitostí, ktoré nás mohli stáť zápas. Rovnako ako v prípade druhého domáceho stretnutia, aj teraz sa mohol zopakovať jeho priebeh. Do poslednej chvíle sme sa preto obávali, chalani ale ukázali vôľu po víťazstve. Hrali so srdcom, tak ako to má vyzerať."

Roman Straka, asistent trénera HK Gladiators Trnava: "Vyrovnané stretnutie tímov, ktoré sa už nemajú naozaj čím prekvapiť. Rozhodli maličkosti. Na našej strane sme zaznamenali gól z presilovej hry, vyrobili chybu. Predĺženie sa už hrá na krv. Nastalo prečíslenie, kedy išiel sám hráč na bránku. Domáci sa dostali po správne nariadenom verdikte k trestnému strieľaniu, ktoré premenili."