Mladíci z hlavného mesta odchádzajú od Laborca s poltuctom

HC 19 Humenné - Modré krídla Slovan 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Góly: 5. Ragan (Marcinko, Horvát) 6. Vaško (Vrábeľ, Ťavoda) 26. Safaralejev (Ťavoda, Vaško) 33 D. Markuš (Stripai, Horvát) 40. Lenďák (Vaško, Safaralejev) 54. Krajňák (Horvát, Ťavoda) – 20. Demo (Petráš) 48. Petriska (Preisinger, Hauser). Rozhodovali: Kocúr, Snášel – Tomáš, Pribula, strely: 36:32, vylúčení: 6:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 503 divákov

Humenné: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Marcinko, Stripai, Bartoš, Fonfer – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Ragan, Krajňák, Horvát – Lačný, D. Markuš, Ščurko – Kiss, Farkaš

Modré krídla: Noskovič – Demo, Žabka, Bohunický, Škultéty, Myšiak, Hauser, Krakovský, Lopuchovský – Kukumberg ml., Fetkovič, Ožvald - Preisinger, Lipiansky, Petriska – Klučiar, Petráš, Matoušek – Trubač, Polák, Kurty

Report zaslal klub HC 19 Humenné:

Po nevyužitej presilovke už v 1. min. sa humenský gólostroj nakrátko rozkrútil v 5. min., keď v prečíslení uspela dvojica Ragan – Marcinko. Ubehlo iba 23 sekúnd, obranca Ťavoda bol na začiatku ďalšej radostnej akcie, ktorú zakončil kapitán Vaško. Humenské šance pokračovali, ale Markuš ani Lačný ruky nad hlavu nedvíhali. V 15. min. Safaralejev bekhendom pripravil pre Vaška, ale Noskovič bol proti. O dve minúty pripravil Safaralejev opäť dobrú pozíciu, spoza bránky našiel Vrábľa, ktorý našiel Noskoviča pripraveného. Záver I. tretiny priniesol radosť Modrým krídlam, lebo 42 sekúnd pred sirénou si spríjemnili odchod do šatní – 2:1. Aj II. tretinu začali domáci početnou výhodou, bez efektu, ale v 26. min. namieril do čierneho Safaralejev. V 31. min. pálil Safaraleejv opäť nebezpečne, ale betón Noskoviča bol skvelý. Po bombe Stripaia od modrej čiary sa puk odrazil od plexiskla na hokejku Markuša, ktorý bol pohotovo presný – 4:1. Hostia pohrozili Petriskom na vyrážačku Krasanovského, v dobrej pozícii nedočiahol na puk hosťujúci Lipiansky. Záver stredného dejstva určil „levom“ dvojnásobnú presilovku, ktorú zužitkoval Lenďák. Nervozita u Slovanistov stúpla vylúčeniami a po záverečnej siréne došlo na pästný súboj Stripai – Petráš. Pre oboch sa duel skončil predčasne. Emócie v III. tretine opadli, vzruch priniesla až 48. min., keď Slovanisti účinne rozkrútili presilovkový kolotoč – 5:2. V 50. min. sa zaskvel Noskovič pri jedovke Vaška, v 54. min. už gólman „belasých“ na spoluprácu Horvát – Krajňák nestačil. V závere duelu roztlieskal hľadisko Krasanovský, keď vytiahol semafor proti strele Poláka.