„Panterom" nestačil ani gól hráča týždňa Cígera, Hollý chytá vo forme

HK Gladiators Trnava – HK´95 Považská Bystrica 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 30. Kupka (Jurák, Dvonč), 43. Rašin (Kupka, Dvonč), 60. Holovič (Jurák, Okoličány) – 25. Cíger (Ligas). Rozhodovali: Čahoj, Krajčík – Ševčík, Nosek; strely: 39:40; vylúčení: 8:3; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 225 divákov.

Trnava: Hollý – Korím, Bulák, Maarnela, Ejem, Rašin, Kliment, Kocúr – Okoličány, Holovič, Jurák – Bodnár, Kukumberg, Antonov – Deneš, Kupka, Dvonč – Urban, Tóth, Moncman

Považská Bystrica: Lamper – Zaťko, Cebák, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Meszároš, A. Zlocha, Šamaj, Omelka – Cíger, Rufati, Ligas – J. Zlocha, Tománek, Urbánek – Dmitriev, Pšurný, Jakubec – Vilčinskij, Sádecký, Švantner

Report zaslal klub HK Gladiators Trnava:

Zápas tabuľkových susedov sľuboval vyrovnaný zápas a to sa aj potvrdilo. Prvá tretina priniesla minimum šancí, za to dvoch vylúčených na oboch stranách. Vášne na tribúnach vyvolala len domáca presilovka o dvoch hráčov, ktorá však gól nepriniesla. Naopak rovnakú šancu hostia zásluhou hráča týždňa, Jakuba Cígera, v 25. minúte využili. Domácim sa o 5 minút neskôr podarilo vyrovnať, keď sa až do bránky prekľučkoval Kupka. 2 minúty po začiatku tretej tretiny sa Deneš zrazil s hosťujúcim gólmanom Lamperom a Rašín od modrej trafil odkrytú bránku. Keďže bol domáci útočník mimo bránkoviska, rozhodcovia gól uznali. Následne sa striedali šance na oboch stranách. Dobré príležitosti nevyužili Kukumberg a Antonov či na druhej strane Cíger. Aj zásluhou famózne chytajúcich brankárov sa skóre nemenilo. V čase keď sa hostia chystali na záverečný tlak, unikol obrane “panterov” Jurák. Jeho samostatný únik Lamper vychytal, no z druhej vlny sa 49 sekúnd pred koncom presadil Holovič. “Gladiátori” tak odčinili prehru z prvého vzájomného zápasu a hráčov Považskej Bystrice zdolali 3:1.