Považské derby rozluskol v predĺžení Mráz

Vlci Žilina – HK´95 Považská Bystrica 5:4pp (2:1, 2:1, 0:2 – 1:0)

Góly: 2. Růžička (Melcher, Koyš), 17. Macek (Hovorka, Halama), 23. Varga (Kluka, Mráz), 28. Tibenský (Melcher, Sloboda), 63. Mráz (Macek) – 15. Rufati (Zaťko, Cíger), 40. Cíger (Rufati, Dmitriev), 50. Rufati (Cíger, Zaťko), 54. Rufati (Cíger). Rozhodovali: Bachúrik, Kocúr – Bezák, Haringa; strely: 41:29; vylúčení: 10:9; presilovky: 2:3; oslabenia: 0:0; 1289 divákov.

Žilina: Tomek – Sloboda, Šidlík, Růžička, Pišoja, Nahálka, Pacalaj, Hajas, Hudec – Kluka, Mráz, Varga – Koyš, Tibenský, Melcher – Macek, Halama, Hovorka – Jakubík, Bečka, Lopušan

Považská Bystrica: Lamper – Omelka, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Meszároš, A. Zlocha, Gachulinec, Dvonč – Cíger, Rufati, Ligas – Tománek, J. Zlocha, Urbánek – Murtazin, Pšurný, Dmitriev – Vilčinskij, Sádecký, Švantner

Report zaslal klub Vlci Žilina:

Skóre považského derby otvoril v druhej minúte delovkou od modrej český bek Růžička. V 15. minúte napriahol na vyrovnávajúci gól v presilovke Rufati, no o dve minúty minúty vrátil vedenie „vlkom" Macek. V 23. minúte dostal pekne naservírovaný puk pred bránku Varga a premenil ho na náš žilinský gól. Do konca prostrednej časti hry videlo viac ako 1200 divákov v Niké Aréne ešte dva presilovkové góly - najskôr z hokejky Tibenského a necelú minútu pred koncom tretiny z hokejky hosťujúceho Cígera. Po zmene strán v 50. minúte znížil v presilovke Rufati a vyrovnanie ten istý hráč v 54. minúte zariadil i vyrovnanie. Duel dospel do predĺženia a v 63. minúte o druhom bode pre domácich rozhodol Mráz. Stretnutie ozvláštnila početná divácka kulisa, v ktorej sa nachádzali fankluby oboch mužstiev.