Sedemgólovú prestrelku v Turci rozhodol martinský kapitán Dírer

HK VITAR Martin – TSS Group Spartak Dubnica 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 15. Ďurina (Tiainen, Dírer), 28. Dírer (Siakeľ, Stanček), 60. Poliaček (Petran, Ďurina), 64. Dírer (Charvát, Tyczynski) – 8. Huhtela (Tábi, Lunter), 22. Ondruš (Škvarek, Mikula), 55. Beták (Kristín). Rozhodovali: Snášel ml., Tornay – Riš, Valachovič; strely: 30:30; vylúčení: 5:7; presilovky: 1:1; oslabenia: 0:0; 1308 divákov.

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Krempaský, Lavička, Semaňák, Petran, Gracák, Nemec – Poliaček, Tyczynski, Paulíny – Ďurina, Dírer, Tiainen – Nauš, Toma, Juščák – Stanček, Sleziak, Siakeľ

Dubnica: Lietava – Putala, Trška, Mikuš, Švec, Chatrnúch, Janík, Urban, Hruška – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Géci, Haščák, Korbel

Report zaslal klub HK Vitar Martin:

Hneď od úvodu bolo cítiť, že minuloročné tesné vyradenie v play-off, ako aj predošlý otočený zápas ,chcú Dubničania Martinu bezpodmienečne vrátiť. Hrali tvrdo, obetavo a s veľkým nasadením, čo im prinieslo aj prvý gól. Na ten však zásluhou Viktora Ďurinu Martin stihol v prvej tretine odpovedať, čím trochu schladil dobre hrajúcich hostí. V druhej tretine sa ešte pritvrdilo, mužstvá hrali vyrovnanú partiu so šancami na oboch stranách a po jednom presnom zásahu. V tretej tretine sa snažili obe mužstva neurobiť chybu a keď sa zdalo že sa bude predlžovať za stavu 2:2, po krídle ušiel Beták a peknou strelou poslal hostí do vedenia. Hráči ani publikum v Martine to však nevzdali a pól minúty pred koncom vyrovnal kanonier František Poliaček. Predĺženie už bolo veľmi nervózne, zvlášť po vylúčení hráča hostí a ich následných protestoch. Presilovú hru domáci nakoniec využili, keď Damian Tyczynski našiel kapitána Dírera, ktorý triafal do poloprázdnej bránky.