Trnava a Humenné s postupovým mečbalom, hetrik Legalina

Hokejisti Trnavy zvíťazili v piatom štvrťfinálovom zápase na svojom ľade nad Martinom 5:2 a k postupu medzi štvoricu najlepších im chýba jediná výhra. Tromi bodmi potiahol klub zo slovenké Ríma útočník Antonov. Z triumfu sa tešili aj hokejisti Humenného, ktorí zdolali Modré krídla Slovan. K postupovému mečbalu pomohol Zemplínčanom najvýraznejšou mierou Legalin, ktorý zavŕšil svoj hetrik víťazným samostatným nájazdom.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 5. zápas štvrťfinále play-off

HK Gladiators Trnava - HK VITAR Martin – 5:2 (2:1, 0:1, 3:0); stav série: 3:2

Góly: 9. Antonov (Kukumberg, Moncman), 20. Holovič (Čížek), 41. Jurák (Holovič, Galimov), 45. Galimov (Antonov, Kukumberg), 59. Miklík (Antonov, Korím) – 10. Tyczynski (Masnica, Petran), 38. Lahtinen (Vorobjev, Fafrák). Rozhodovali: Valachovič, Goga – Olle, Tichý; strely: 35:32; vylúčení: 2:4; presilovky: 2:1; oslabenia: 0:0; 985 divákov.

Trnava: Hollý – Maarnela, Čížek, Kocúr, Schmidt, Korím, Kliment – Jurák, Holovič, Galimov – Miklík, Kukumberg, Antonov – Bodnár, Kupka, Ružek – Miščík, Tóth, Moncman

Martin: Glosár (od 41. min. Maťovčík) – Semaňák, Petran, Bobček, Charvát, Biro, J.Nemec, Lavička – Fafrák, Lahtinen, Nauš – Toma, Tyczynski, Vorobjev – Paulíny, Oško, Poliaček – Stanček, Masnica, Ďurina – Milý

Domáci pred takmer tisíckou divákov viedli 1:0 i 2:1, no pred treťou tretinou bol stav zápasu 2:2 a v súboji o dôležité víťazstvo bolo všetko otvorené. No vďaka výbornému úvodu záverečnej časti sa gólmi kapitána Juráka a Galimova ušli Turčanom do dvojgólového trháku. Víťazstvo Trnavy podčiarkol gólom do prázdnej bránky Miklík, ktorý si zaokrúhlil svoje sezónne strelecké konto na rovnú tridsiatku. Ďalší štyridsiatnik Kukumberg sa dostal vďaka dvom asistenciám na métu 50 gólových prihrávok v tomto ročníku SHL. Svoj prvý gól v tohtoročnom play-off strelil v deviatej minúte Antonov. Ak si chcú Martinčania predĺžiť sezónu, v piatkovom domácom zápase musia bezpodmienečne zvíťaziť.

Roman Straka, asistent trénera HK Gladiators Trnava: „Myslím si, že to bolo zase vyrovnané a rozhodovali maličkosti. Nám sa podarilo dať góly v presilovkách, sme radi za vynikajúci hokej vo vynikajúcej atmosfére. Do každého zápasu vstupujeme s výsledkom 0:0, uvidíme čo bude v odvetnom zápase v Martine a ako sa to tam bude vyvíjať."

Rudolf Jendek, tréner HK Vitar Martin: „Z našej strany sme vôbec nenastúpili do zápasu. To, čo sme si predsavzali, sme nedokázali splniť. Mužstvo, ktoré chce postúpiť ďalej v play-off a vybojovať si mečbal, musí do toho vstúpiť úplne iným spôsobom. Aj keď sme sa snažili hrať agresívnejšie, boli sme ustráchaní na puku a nedokázali sme si vytvoriť žiadne príležitosti."

HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 1:0); stav série: 3:2

Góly: 23. Legalin (Vrábeľ, Lenďák), 38. Záhradník (Trandin), 42. Legalin (Novota, Vrábeľ), rozh. sam. nájazd Legalin– 12. R. Petráš (Jasenec, Klučiar), 34. Lukošik (Bohunický, Bezák), 52. Fetkovič. Rozhodovali: Jobbágy, Kocúr – Tomáš, Pribula; strely: 40:32; vylúčení: 6:5; presilovky: 2:1; oslabenia: 0:0; 942 divákov.

Humenné: Durný – Jacko, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Novota, Zekucia – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Farkaš, Markuš, Frič

Slovan: Baroš – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, J. Myšiak, Demo – Ožvald, Preisinger, Fetkovič – F. Dej, Bezák, Petriska – Jasenec, R. Petráš, Klučiar – Lukošik, Polák, Matoušek – Trubač

Na Zemplíne začali lepšie hostia, ktorí viedli v priebehu zápasu 1:0 i 2:1, no v záverečnej tretine prehrávali 2:3. Duel poslal do predĺženia gólom v 52. minúte Fetkovič. Keďže v ňom napriek viacerým šanciam gól nepadol, duel rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa presadili len domáci Legalin a Lačný. Prvý menovaný tak vďaka víťaznému gólu zaknihoval hetrik. Svoje prvé presné zásahy v tohtoročnom play-off zaznamenali domáci Záhradník a hosťujúci Petráš. Na premiérový zápas v drese rezervy Slovana v tejto sezóne nastúpil Adam Lukošik a hneď sa tešil z gólu.

Ivan Boržík (asistent trénera HC 19 Humenné): „Prvá tretina bola do desiatej minúty z našej strany výborná. Vtedy súper asi prvýkrát vystrelil na našu bránu. Prišiel však gól po nečakanom odraze puku od plexiskla, zbytočne sme boli vylúčení, museli sme dvakrát doťahovať. Zápas bol dramatický, rozhodli nájazdy. Budeme oddychovať a chystáme sa na piatok.“

Tomáš Slovák (asistent trénera Modré krídla Slovan): „Pre našich mladých chlapcov sú tieto zápasy vynikajúcou školou, získavajú skúsenosti, aj keď teraz po zápase výsledok bolí. Predviedli sme solídny výkon, rozobrať si musíme naše fauly. Ešte zabojujeme.“