Topoľčany doma premiérovo bez bodov

HC Topoľčany – HC 19 Humenné 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 53. Piačka (Addison, Dúžek) – 28. Ščurko (Lačný, Markuš), 33. Jacko (Vrábeľ, Pulščák), 50. Markuš (Ragan, Ťavoda), 59. Krajňák (Lačný, Miškuf). Rozhodovali: Valachovič, Lesay – Drblík, Olle; strely: 26:41; vylúčení: 10:7 (navyše: Laurenčík 5+DKZ za pästný súboj, Piačka 5+DKZ za pästný súboj, Ťavoda 5+DKZ za pästný súboj, Vrábeľ 5+DKZ za pästný súboj); presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 983 divákov.

Topoľčany: Vojvoda – Dúžek, Hřebíček, Bystričan, Zekucia, Laurenčík, Dosek, Sedlák, Nagy – Vybiral, Tomčák, Addison – Hvila, Plochotnik, Šandor – Ručkay, Piačka, Gergel – Cápay, Stránský, Matej

Humenné: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Stripai, Ťavoda, Fereta, Novický, Pulščák – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Ragan, Krajňák, Horvát – Lačný, Markuš, Ščurko – Miškuf, Farkaš

Report zaslal klub HC Topoľčany:

Začiatok zápasu bol veľmi rozháraný, na oboch stranách bolo veľa nepresností. Od polovice prvej tretiny začali hostia udávať tempo hry a domáci sa len veľmi sporadicky dostávali do útočného pásma. V druhej tretine Humenčania ešte zvýšili obrátky a podarilo sa im dvakrát skórovať. Najskôr Ščurko zúžitkoval prihrávku od Lačného a pohodlne skóroval do odkrytej bránky a o pár minút neskôr sa od modrej presne trafil Jacko. Do tretej tretiny vstúpili „žochári" trošku svižnejšie, snažili sa dostať do zápasu no po nedôslednej obrannej hre a Markuš zvýšil po peknej prihrávke od Ragana. Topoľčanci sa nepoložili, chceli so zápasom niečo urobiť a po strele od Addisona dorazil Piačka. Záver stretnutia domáci nezvládli, keď urobili za sebou 2 fauly a jedenkrát zle striedali, za čo dostali opäť dvojminútový trest, v ktorom spečatil víťazstvo Humenného na 1:4 Krajňák. Záver stretnutia ešte poznačila hromadná šarvátka oboch mužstiev.