Topoľčany po vyše mesiaci naplno bodovali

HC Topoľčany – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 23. Matej (Nagy, Hvila), 36. Matej (Šandor) – 31. Fekiač (Jakúbek, Valent. Rozhodovali: Fridrich, Lesay – Klejna, Tvrdoň; strely: 29:31; vylúčení: 7:5 (navyše: Tomčák 5+DKZ za pästný súboj, Lopejský 5+DKZ za pästný súboj); presilovky: 0:1; oslabenia: 1:0; 674 divákov.

Topoľčany: Vojvoda – Hřebíček, Dosek, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Sedlák, Patrovič – Gergel, Tomčák, Vybiral – Matej, Nagy, Hvila – Tomala, Piačka, Ručkay – Cápay, Detko, Šandor

Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Kobolka, Lopejský, Šeliga, Čulík, Nádašdi, Gabri – Jakúbek, Fekiač, Kraut – Chlepčok, Halama, Magdolen – Barcík, Brumerčík, Zorvan – Václav, Valent, Kováč

Report zaslal klub HC Topoľčany:

Zápas bol od prvej tretiny vyrovnaný, no miernu prevahu mali domáci, ktorí boli hladnejší po víťazstve. V prvej tretine prichádzali šance len sporadicky, no obaja brankári boli pozorní. Druhá tretina pokračovala vo vysokom tempe. Domácim sa podarilo pekne zakombinovať z rýchleho protiútoku a akciu zakončil parádne Adam Matej. Potom prišlo k niekoľkým vylúčeniam na jednej i druhej strane. Hostia využili presilovku keď po nahrávke Jakúbeka trafil s prvej Fekiač. Následne k došlo k ďalšiemu vylúčeniu na strane domácich, za zdržovanie hry putoval na trestnú lavicu Dúžek. Domáci sa veľmi dobre bránili a dokonca z rýchleho brejku skóroval opäť Matej. Do tretej tretiny vstúpili hostia s odhodlaním vyrovnať stav, no domáci pozorne bránili a víťazstvo si už nenechali ujsť. Krásny bojovný výkon domácich bol podporený i výborným brankárom Vojvodom a môžu sa tešiť z prvého víťazstva na domácom ľade.