Varga skóroval pri debute, body z veľkolepého derby ale ostávajú v Martine

HK VITAR Martin – Vlci Žilina 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 11. Petran (Semaňák), 26. Sokoli (Dírer, Lavička), 23. Dírer (Nauš, Tyczynski), 32. Nauš (Tyczynski, Sokoli), 46. Paulíny – 34. Varga (Pacalaj), 60. Rehák (Sloboda, Bečka). Rozhodovali: Rojík, Fridrich – Zelený, Drblík; strely: 44:33; vylúčení: 6:6; presilovky: 2:0; oslabenia: 0:0; 1226 divákov.

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Krempaský, Lavička, Semaňák, Petran, Jasečko, Nemec – Poliaček, Tyczynski, Paulíny – Sokoli, Dírer, Tiainen – Nauš, Toma, Juščák – Stanček, Sleziak, Ďurina

Žilina: Tomek (23. Romančík) – Šidlík, Nahálka, Růžička, Pišoja, Sloboda, Pacalaj, Hudec, Hajas – Koyš, Halama, Varga – Macek, Tibenský, Kluka – Jakubík, Bečka, Rehák – Dudáš, Lopušan

Report zaslal klub HK VITAR Martin:

Domáci vstúpili do zápasu aktívne už od úvodu, na čo Žilina reagovala následným zatlačením „rytierov" v pásme. Skóre však otvoril delovkou od modrej bývalý hráč „vlkov" Marcel Petran. Do prestávky ešte zvýšil na 2:0 Patrik Sokoli. Martinu sa podarilo ustáť tlak v úvode druhého dejstva a keď sa následne trafil kapitán Matej Dírer a Tomáš Nauš, zvyšoval na 4:0, bolo jasné, že Martin pred fantastickou kulisou už body nepustí. Žilina ešte stihla pred prestávkou skorigovať stav a vykresať tak malú nádej. V poslednej časti však Martin ukontroloval nervózny zápas, kde nechýbalo korenie v podobe bitiek a šarvátok. V závere sa za domácich krásnou strelou rutinérsky trafil Adam Paulíny. Žilina ešte minútu pred koncom s presilovky upravila stav na 5:2, no na tribúnach sa už oslavovalo. Derby opäť nesklamalo a malo grády ako sa patrí.