Víťazstvo Levíc režírovala ruská enkláva

HK Levice – TSS Group Spartak Dubnica 4:3pp (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 8. Šiškov (Múčka, Leščenko), 30. Šakvorostov (Leščenko, Vorobjev), 49. Leščenko (Vorobjev, Šakvorostov), 64. Šakvorostov (Rais) – 27. Tábi (Trška), 29. Huhtela (Urban, Lunter), 58. Beták (Kristín). Rozhodovali: Adamec, Vido – Holienka, Danko; strely: 43:37; vylúčení: 2:5; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0.

Levice: Beržinec – Novák, Štefanka, Rais, Šiškov, Socha, Korenko, Gaško, Gubo – Smidžár, Zahradník, Volko – Vorobjev, Šakvorostov, Leščenko – Múčka, Mihalík, Suľovský – Pohl, Tužinský, Adámik

Dubnica: Ovečka – Putala, Trška, Mikuš, Švec, Chatrnúch, Urban, Janík, Hruška – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Géci, Haščák, Korbel

Report zaslal klub HK Levice:

Na začiatku prvej tretine bola Leviciam ponúknutá presilovka 5 na 3, ktorej sa chytili a stretnutie otvoril gólom obranca Šiškov. V prvej tretine “levy“ nepustili Dubnicu k žiadnej výraznej šanci. Druhú tretinu Levice pokračovali vo svojej hre. V 26. minúte sa Tábi po prihrávke Tršku predral cez brániacich hráčov a nekompromisne poslal puk do svätyne Beržinca, čo vyviedlo Levice z miery a Dubnici stačili dve minúty,  aby sa dostali do vedenia. Vo vedení neostali dlho a vyrovnať sa podarilo Leviciam po dorážke Šakvorostova. Do tretej tretiny nastúpili oba tímy “s čistým štítom“. Hráčovi domáceho tímu Leščenkovi sa podarilo zvýšiť vedenie. Ten vo svojej aktivite naďalej pokračoval a získal trestné strieľanie, v ktorom chcel preškoliť brankára Ovečku, čo sa mu však nepodarilo. Ak si Levice mysleli, že dohrajú zápas bez dramatického konca, tak sa mýlili a dve minúty do konca zápasu sa podarilo vyrovnať Betákovi, ktorý poslal zápas do predĺženia, ktoré ukončil Šakvorostov, ktorý ukázal svoje skúsenosti a prekonal brankára Ovečku. Zápas sa niesol v skvelej atmosfére aj napriek nižšej návštevnosti.