Vlci so suverénnou päťgólovou výhrou na Záhorí

HK ESMERO Skalica – Vlci Žilina 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Góly: 8. Tibenský (Růžička, Halama), 8. Bečka (Lopušan), 11. Kluka (Varga, Mráz), 22. Koyš (Halama, Hovorka), 25. Tibenský (Sloboda, Hovorka). Rozhodovali: Krist, Vido – Vyšný, Haringa; strely: 28:43; vylúčení: 5:5; presilovky: 0:2; oslabenia: 0:0; 837 divákov.

Skalica: Bernát (25. Irsák) – Fatul, Semandel, Kadlečík, Janík, Mikula, Hílek, Zaňát, Soveľ – Hujsa, Nemec, Rajčák – Janáč, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Kočka, Búlik, Šišolák

Žilina: Romančík – Sloboda, Šidlík, Růžička, Pišoja, Hajas, Pacalaj, Hudec, Dudáš – Kluka, Mráz, Varga – Koyš, Hovorka, Melcher – Tibenský, Halama, Macek – Jakubík, Bečka, Lopušan

Report zaslal klub Vlci Žilina

Prvým ligovým stretnutím po reprezentačnej prestávke bol pre mužstvo Vlkov duel na Záhorí. V súboji so Skalicou prvýkrát po zranení nastúpili útočníci Hovorka a Mráz, naopak, menšie zdravotné problémy nechali mimo zostavy Reháka. Na listine zranených zostávajú aj Nahálka s Uramom.

Na konci tretej minúty sme si vybojovali možnosť presilovej hry. Paradoxne, najväčšiu šancu počas nej mali domáci, ktorí pri protiútoku trafili konštrukciu Romančíkovej brány. Skóre otvoril v ôsmej minúte Tibenský, keď si po prihrávke od Růžičku zahral biliard so žrďkou – od nej sa puk odrazil za bránkovú čiaru. O niekoľko sekúnd neskôr si Bečka v strednom pásme obhodil protihráča a svoj samostatný únik zakončil gólom. Do tretice sa v úvodnej dvadsaťminútovke presadil ešte Kluka, ktorý pred skalickou bránou tečoval Vargovu strelu. Do polovice hracej doby sme ešte stihli zužitkovať dve početné výhody – najskôr úspešne zakončil presilovkovú kombináciu Koyš a potom sa ujala dorážka Tibenského. Skalica následne pristúpila k výmene brankára. Irsáka sme do konca zápasu už neprekonali a konečné skóre zo zápasu 14. kola tak znie 5:0 v náš prospech.

Ohlasy po zápase

Tréner Jarrod Skalde: „Myslím, že to bol doteraz náš najlepší výkon v sezóne. Nemyslím tým len výsledok, ale celkový herný prejav počas celých 60 minút. Skóre je výsledkom našej usilovnej hry, za ktorú sme boli odmenení. Romančík podal solídny výkon a naše špeciálne tímy boli takisto dobré."

Útočník Patrik Bečka: „Na dnešný zápas sme sa poctivo pripravovali. Povedali sme si, čo máme robiť a čoho sa vyvarovať. Boli tam nejaké chyby, ale na tom sa dá popracovať. Do zostavy sa vrátili zranení hráči a odzrkadlilo sa to aj na výkone. Plnili sme pokyny trénera a to nám prinieslo výhru.“