Boj tabuľkových susedov rozhodlo druhé dejstvo, prvé góly v sezóne pre Rajčáka a Babku

Prvú kompletnú šesticu duelov v novom roku ponúklo 30. kolo. Zraky boli upriamené najmä na boj tabuľkových susedov v Topoľčanoch, po ktorom hostia z Humenného poskočili na štvrté miesto. Brezno v domácom prostredí vytrápilo Záhorákov, ktorých v nájazdoch zachránil Kristián Rajčák. „Gladiátori“ deklasovali káder Považskej Bystrice a hosťom uštedrili osem kúskov.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 30. kolo

HC Topoľčany - HC 19 Humenné 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 19. Tomčák (L. Novák, M. Novák) 39. Bystričan (Bečka, D. Gergel) 51. L. Novák (Tomčák, Čaládi) – 5. Krajňák (Borov, Horvát) 32. Solomončak 38. Horvát (Chovan, D Markuš) 39. Borov 55. Ivanov (Solomončak, Veličkin). Rozhodovali: Lesay, Bachúrik - Hanko, Makúch, strely: 31:27 vylúčení: 5:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kapičák, Kučerka, A. Gergel, Legalin – Čaládi, Tomčák, L. Novák – Kluka, Bečka, D. Gergel – Kováč, Ručkay, Gubo – Matej, Laššo, Vereš

Humenné: Rabčan – Chovan, Ivanov, Novický, Jacko, Pichnarčík , Kaščák, Wysocki – Solomončak, Šimčák, Veličkin - Horvát, Krajňák, Borov - Frič, D. Markuš, Macko – Šiňanský, Farkaš, Kiss

Najväčšiu pozornosť zo stredajšej šestice stretnutí pútal súboj štvrtého s piatym tímom tabuľky. Po remíze 1:1 z prvého dejstva boli v nasledujúcej tretine gólovo produktívnejší Humenčania a do kabín sa šlo za stavu 2:4. Záverečná dvadsaťminútovka priniesla rezultát totožný tomu z úvodnej časti, východniari zdolali „žochárov“ 5:3 a v tabuľke sa tým dostali práve pred svojho protivníka.

HK Brezno - HK iClinic Skalica 3:4sn (0:0, 2:3, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 36. Olejník (Kylnar, Petrinec) 37. Šebest (Kraut) 47. Giertl (Surový, Olejník) – 23. Kotzman (Kadlečík) 32. Kadlečík (Šátek, Janík) 40. Rajčák (Janáč) rozh. sam. nájazd Rajčák. Rozhodovali: Rojík , Hriško– Homola, Valachovič, strely: 34:57 vylúčení: 6:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Brezno: Gajan – Petrinec, Homola, Viktorin, Španko, Vongrej, Zemko – Surový, Giertl, R. Dvonč – Sarvaš, Sojka, Jendroľ – Bodnár, Kylnar, Olejník – Šebest, Rybár, Kraut

Skalica: Trenčiansky-Vero – Horváth, Arbuzov, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Rapant, Zaňát – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Rajčák, Kotzman – Kotvan, Kuba, Šišolák

Náročná úloha čakala na domácich Brezňanov v dueli so Skalicou, od ktorej doposiaľ v dvoch stretnutiach inkasovali až pätnásť gólov. Prvá tretina presné zásahy nepriniesla, druhá ich však ponúkla hneď päť, z čoho trikrát sa radovali hostia. V poslednej časti sa hostiteľom podarilo zrovnať skóre, ktoré vydržalo až do záverečného klaksónu. Po bezgólovom predĺžení prišli na rad samostatné nájazdy. Tie pre Záhorákov uchmatol druhou trefou v zápase Rajčák, pre ktorého to v tomto dueli boli vôbec prvé tohtosezónne zásahy.

HK VITAR Martin - Modré krídla Slovan 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 25. Huhtela (Murček, Charvát) 52. Toma (Charvát, Dírer) 56. Babka (Tiainen, Charvát). Rozhodovali: Mĺkvy, Vido – Danko, Ščurka, strely: 43:33 vylúčení: 7:9 (navyše: Fafrák DKZ za pästný súboj, hrubosť – Žabka DKZ za pästný súboj, hrubosť), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Lavička, Pacalaj, Burzík, Krempaský, Nátny, A. Bartoš,  – Fafrák, Huhtela, Tiainen – Toma, Dírer, Juščák – Babka, Murček, Poliaček – Smidžár, Thomka, Ďurina

Modré krídla: Noskovič – Demo, Žabka, Škultéty, Verčík, Fatul, Mrva, Hauser, Parobek – Klučiar, Preisinger, Chalupa – Lepskij, Uram, Danišovský – Petriska, Petráš, Škvarek – Bubica, Trubač, Polák

Doterajšie dva vzájomné duely týchto protivníkov mali rovnaký výsledok, no stále iného víťaza. V Martine sa tak schyľovalo k vyrovnanému meraniu síl medzi „rytiermi“ a Modrými krídlami. Prvých dvadsať minút sa do štatistík zapísalo štyrmi vylúčeniami na každej strane. Góly začali padať až v druhej tretine, keď v sa jej piatej minúte presadil Huhtela. Na ďalšie presné zásahy sa čakalo až do záverečnej desaťminútovky, počas ktorej si domáci dvomi trefami poistili tri body za víťazstvo 3:0. Gólova bodka duelu bola prvým gólom Daniela Babku v aktuálnom ligovom ročníku.

HK Gladiators Trnava - HK ´95 Považská Bystrica 8:3 (2:0, 4:2, 2:1)

Góly: 13. Jurák (Holovič, Okoličány) 14. Kupka (Šandor, Mrava) 22. Kukumberg (Antonov, Miklík) 34. Miklík 39. Miklík (Jurák) 40. Okoličány (Holovič, Jurák) 49. Holovič (Jurák, Schmidt) 50. Miklík (Antonov) – 28. Rufati (Lušňák, J. Ďurkech) 36. Jakubec (Pšurný) 51. Vlčinskij (Murtazin, Rufati). Rozhodovali: Moller, Kollár – Kováčik, Holienka, strely: 40:51 vylúčení: 4:0, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Trnava: Hollý – Ejem, Schmidt, Semaňák, Rašin, Pejkovič, Vuorijärvi, Kliment – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Antonov – Mrava, Kupka, Šandor – Komloš

Považská Bystrica: Lackovič – Zaťko, L. Ďurkech, Šefčík, J. Ďurkech, Surán, Turian, K. Dvonč, Omelka – Jakubec, Pšurný, L. Hrušík – Drevenák, Ligas, Lušňák – Murtazin, Rufati, Vlčinskij – Urbánek, Krieger, Švantner

„Gladiátori“ odohrali v tejto sezóne s „pantermi“ dva zápasy, v ktorých dohromady padlo 11 gólov. Totožný počet presných zásahov však padol aj v treťom vzájomnom strete. Na rany do čierneho bola najbohatšia prostredná tretina, padol v nej poltucet gólov a domáci ju vyhrali 4:2. Trefy boli k videniu aj v ostatných tretinách a až o osem z jedenástich sa postarali Trnavčania, ktorí si tak pripísal hladké víťazstvo 8:3. Hetrikom sa blysol Michel Miklík.

VLCI Žilina - HK Levice 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 16. Petran (Šmida, Halama) 24. Macek (Halama, Petran) 34. Safaralejev (Šmida) 47. Petráš (Šmida, Halama).  Rozhodovali: Tornay, Čahoj – Kovalčík, Wolf, strely: 41:14 vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žilina: Škorvánek – Pišoja, Sloboda, Myšiak, Drtina, Petran, Nahálka, Kocúr – Macek, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Mikula, Markovič, Skladaný – Lopušan, Rehák, Mrázik

Levice: Rychlík  – Štefanka, Pastucha, Mešár, Bulák, Socha, Homer, Valente, Zubák – Olejník, Svitana, Ri. Huna – Suľovský, Mihalík, Vorobjev – Piačka, Matoušek, Uhnák – Dzivjak, Adámik, Gračev

Najťažšia skúška bola pripravená pre hokejistov Levíc, ktorí cestovali k lídrovi do Žiliny. Domácim velila vyhrať ich obdivuhodná víťazná šnúra, a tú natiahli aj proti Leviciam. Hostitelia svojho protivníka prestrieľali 41:14, z čoho vyťažili štyri presné zásahy. V bránke si ďalšie čisté konto pripísal Škorvánek. „Vlci majú na čele už dvanásťbodový náskok.

TSS Group Spartak Dubnica - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Tábi (Dubeň, Trška) 64. Ondruš (Sojčík, Mikuš) – 22. Václav (Jakúbek, Kobolka). Rozhodovali: Konc ml., Píšťanský – Maškulka, Olle, strely: 36:32, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Dubnica: Kristín – Putala, Mikuš, Dubeň, Janík, Trška, Urban, Cebák, Meszároš – Sojčík, Korbel, Cerda - Síkela, Vaňo, Andrisík – Maniaček, Ďuriš, Tyczynski – Tábi, Ondruš, Haščák

Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Andersons, Polukhin, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Čulík – Hrabčák, Halama, Magdolen – Jakúbek, Valent, Václav – Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár

Po prvej ligovej aktivite v novom roku si domáci Spartak chcel udržať miesto medzi hornou polovicou tabuľky, ku ktorej sa výhrou chceli priblížiť „indiáni“. Taktická bitka obsiahla počas základnej hracej doby len po jednom góle z každej strany, nasledovalo teda predĺženie. Rozhodujúci moment zápasu nastal v jeho štvrtej minúte, keď dva body zaistil domácim Ondruš. Dubnica si tak ustrážila šieste miesto, Žiar nad Hronom ostáva deviaty.