Brezno do tretice nezabodovalo, premiérové body pre Tyczynskeho

V polovici decembra sa v dubnickej šatni dostal k slovu koronavírus a Spartak bol nútený dať si od hokeja krátku pauzu. Počnúc dvadsiatym piatym kolom vynechal tri po sebe plánované zápasy a po Novom roku tak má čo doháňať. Na dohrávku s Breznom sa Dubničania nenaladili najlepšie a po prehre s Levicami si plánovali zlepšiť náladu práve proti Horehrončanom. Tí však v predchádzajúcich dvoch dueloch okradli o bod Skalicu i Humenné a zálusk si robili aj na Považanov. Brezno však na dobré výkony nenadviazalo a na konto si pripísalo ďalšiu nulu. V tabuľke mu bude aj naďalej patriť posledná priečka. Dubničania si vďaka trom bodom upevnili priebežné šieste miesto.

TIPOS Slovenská hokejová liga - dohrávka 25. kola

TSS Group Spartak Dubnica – HK Brezno 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 15. Sojčík (Síkela, Ondruš), 17. Vaňo (Tyczynski, Tábi), 31. Sojčík (Urban, Ondruš), 51. Vaňo (Tábi, Tyczynski), 54. Tyczynski (Tábi, Meszároš) – 15. Dvonč (Džugan, Kylnar), 43. Jendroľ (Hudák). Rozhodovali: Konc ml., Rojík – Kovalčík, Danko, strely: 32:26, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Dubnica: Gabriš – Cebák, Urban, Trška, Dubeň, Meszároš, Janík, Putala, Maniaček – Sojčík, Ondruš, Síkela - Andrisík, Ďuriš, Haščák – Tábi, Tyczynski, Vaňo – Korbel, Hegyi, Cerda

Brezno: Pončák – Petrinec, Španko, Homola, Viktorin, Lopejský, Hudák, Petrek, Olejník – Kraut, Giertl, Sarvaš – Džugan, Kylnar, Surový – Jendroľ, Dvonč, Rákoš – Šebest, Rybár, Bodnár

Zápas na dubnickom ľade domáci nezačali ideálne, keď hneď v prvej minúte išli do oslabenia. Brezno ponúknutú šancu nevyužilo a stretnutie pokračovalo s bezgólovým skóre. To sa zmenilo v pätnástej minúte, kedy hosťujúci Dvonč zúročil druhú presilovku svojho tímu. Vedenie Horehrončanov však trvalo iba 46 sekúnd, po ktorých sa presadil domáci Sojčík. O necelú minútu a pol na neho nadviazal Vaňo a do šatní sa išlo za stavu 2:1.

Prvá desaťminútovka prostredného dejstva sa niesla v znamení trestných minút. Arbitri ich rozdali až desať v pomere 6:4. Presný zásah však padol až v tridsiatej prvej minúte, pričom prekonať súperovho brankára sa podarilo opäť domácemu Sojčíkovi. Zvyšoval tak na priebežných 3:1 a s týmto skóre sa nastupovalo do poslednej časti duelu.

V tretej minúte záverečnej tretiny sa zásluhou hosťujúceho Jendroľa podarilo Brezňanom znížiť na rozdiel jediného gólu a zdalo sa, že stretnutie by ešte mohlo mať dramatický priebeh. Dubnica však zabrala, do súperovej siete pridala ďalšie dva kúsky a žiadne napätie pred koncom nedovolila. Šťastnými strelcami sa stali Vaňo a Tyczynski, pričom pre druhého menovaného išlo o premiérový gól v dubnickom drese. Okrem toho si v zápase pripísal aj prvé dve asistencie.