Jakúbek režíroval víťazstvo Žiaru, Modré krídla s piatou prehrou v rade

Nový februárový týždeň odštartoval dvoma dohrávkami 35. kola TIPOS SHL. Hráči Modrých krídel podľahli Trnave a svoju negatívnu sériu natiahli už na päť zápasov. Spokojní môžu byť hokejisti Žiaru nad Hronom, ktorým sa po dvoch nevydarených dueloch podarilo poraziť tím Brezna.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 35. kolo

Modré krídla Slovan – HK Gladiators Trnava 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Góly: 14. Uram (Lukošik, Hauser), 47. Fominych (Šotek, Škultéty), 50. Uram (Lukošik, Chalupa) – 14. Mrava (Miklík, Ejem), 18. Kupka (Miklík, Ejem), 47. Antonov (Kliment, Miklík), 59. Ejem (Antonov, Okoličány). Rozhodovali: Valachovič, Bachúrik – Nosek, Vyšný, strely: 26:29, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Modré krídla: Beke – Fatul, Žabka, Škultéty, Verčík, Hauser, Parobek, Lepskij, Mrva – Klučiar, Bezák, Danišovský – Fominych, Urbánek, Chalupa – Šotek, Uram, Lukošik – Petriska, Géci, Škvarek

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semeňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Poldruhák – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Mrava – Jurák, Schmidt, Kupka – Ružek, Rybnikár, Šandor

Hokejisti Modrých krídel vstupovali do zápasu s cieľom pretrhnúť negatívnu šnúru štyroch zápasov bez výhry. Lepší vstup do zápasu však zaznamenali „gladiátori", ktorí po úvodnej tretine viedli pomerom 2:1. Po bezgólovom druhom dejstve sa k slovu dostali bratislavskí mladíci, ktorým sa v siedmej minúte tretej tretiny podaril stav stretnutia vyrovnať. Záver duelu však vyšiel lepšie hráčom Trnavy, ktorí v gólovo bohatom meraní síl uspeli 4:3 a odniesli si plný bodový zisk.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Brezno 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 16. Gašpar (Jakúbek, Pač), 42. Jakúbek, 51. Jakúbek (Pač, Šramaty) – 36. Novák (Giertl, Surový), 56. Giertl (Novák). Rozhodovali: Valach, Píšťanský – Kollár, Staššák, strely: 26:35, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Čulík, Poluchin – Jakúbek, Šramaty, Lunter – Gašpar, Novotný, Václav – Babeliak, Adamčík, Tatár – Romanov, Srnka, Hrabčák

Brezno: Mičík – Ganz, Petrinec, Boldižár, Lopejský, Kaščák, Soveľ, Homola, Viktorin – Surový, Giertl, Sarvaš – Jendroľ, Kylnar, Kraut – Šebest, Veselý, Novák – Rybár

V Žiari nad Hronom sa schyľovalo k súboju o dôležité body do ligovej tabuľky. V prvých dvoch dejstvách zaznamenali oba tímy po jednom presnom zásahu a do záverečnej tretiny sa šlo za vyrovnaného stavu. Hneď v jej úvode dokázal Martin Jakúbek premeniť trestné strieľanie a nakloniť tak misky váh na stranu „indiánov"r. V 51. minúte sa forvard domáceho tímu presadil opäť, na čo Brezňania dokázali reagovať už len kontaktným gólom 5 minút pred koncom stretnutia. Žiarčania si teda po výhre 3:2 pripísali dôležité body do tabuľky.