Kanonáda dubnického Spartaka, pod Dubňom pokorená stobodová méta

Základná časť TIPOS Slovenskej hokejovej ligy pomaly vrcholí a jej 42. kolo si pripravilo skutočne zaujímavý program, v ktorého zápasoch sa z víťazstiev tešili len domáce tímy. Topoľčany zdolali martinských „rytierov“ po štvrtý raz v sezóne, Žilinčania pokorili stobodovú hranicu. Najväčšiu pozornosť však pútalo gólové divadlo Dubnice, ktorá Leviciam uštedrila deväť zásahov.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 42. kolo

HC Topoľčany - HK VITAR Martin 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 31. Čaládi (Vereš) 32. Vereš (L. Novák) 43. Matej (Legalin, Vereš) 53. Gubo (Kluka, Zekucia) – 9. Nauš (Pacalaj, J. Nemec) 23. Fafrák (Poliaček, Dvořák). Rozhodovali: Krajčík, Bachúrik – Šebeň, Hanko, strely: 44:31 vylúčení: 4:5 (navyše: D. Gergel 5+DKZ za bitku, Juščák 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 202 divákov

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Kučerka, Dúžek, Kapičák, Bulák– Kurbatov, Čaládi, L. Novák – Kluka, Tomčák, D. Gergel – Matej, Vereš, Legalin – Gubo, A. Gergel

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, J. Nemec, Pacalaj, Nátny, Krempaský, Lavička, Juščák – Tiainen, Huhtela, Makarov – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – Smidžár, Thomka, A. Bartoš

Zaujímavé meranie síl sľuboval štvrtý vzájomný duel medzi Topoľčanmi a Martinom. V doterajších troch prípadoch sa z víťazstva zakaždým tešili „žochári“, hostia tak o motiváciu mali postarané, navyše si chceli ustrážiť druhú priečku. V úvode prostredného dejstva to pre martinský káder vyzeralo sľubne, Martinčania totiž viedli 2:0. Hostiteľov však k obratu naštartoval gól počas vlastného oslabenia, ku ktorému do záverečného hvizdu pridali ešte ďalšie tri presné zásahy. Topoľčanci teda zvíťazili 4:2 a svojho protivníka zdolali aj štvrtý raz v sezóne.

HK Gladiators Trnava - HK iClinic Skalica 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 9. Ružek (Rybnikár, Poldruhák) 15. Miklík (Kukumberg, Ejem) 40. Antonov (Holovič) 55. Semaňák (Okoličány, Holovič) – 13. Džiošvili (Hujsa, Šmach) 45. R. Nemec (Šmach, Jaša). Rozhodovali: Moller, Čahoj – Kollár, Ševčík, strely: 28:38 vylúčení: 6:5 (navyše: Antonov 5+DKZ za seknutie), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 195 divákov

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Poldruhák – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Mrava – Jurák, Schmidt, Kupka – Ružek, Rybnikár, Komloš

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – R. Nemec, Včelka, Kotzman – Šišolák, Kotvan

Vyrovnaná bitka sa očakávala v krajskom derby u „gladiátorov“, na ktorých ľad zavítali Skaličania. Tri tohtosezónne strety oboch strán ponúkli až 29 gólových okamihov a dve výhry Záhorákov. Trnavčania v snahe vyrovnať vzájomnú bilanciu viedli po prvých dvadsiatich minútach 2:1. Keď už to vyzeralo, že tento rezultát bude svietiť na ukazovateli aj po druhej tretine, tak domáci Antonov uštedril hosťom gól do šatne. V piatej minúte poslednej časti Skalica znížila trefou v presilovke, rovnaký kúsok sa ale podaril aj hostiteľom, ktorí v susedskom derby napokon uspeli pomerom 4:2 a poskočili na ôsme miesto tabuľky.

VLCI Žilina - HK ´95 Považská Bystrica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly 11. Vybiral (Cíger, Markovič) 14. Šmida (Petran, Jakubík). Rozhodovali: Valachovič, Tornay – Hercog, Šefčík, strely: 30:31 vylúčení: 5:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 321 divákov

Žilina: Škorvánek – Jakubík, Petran, Myšiak, Drtina, Pišoja, Hudec – Macek, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Cíger, Markovič, Koyš – Lopušan, Rehák, Tibenský

Považská Bystrica: Lamper – Zaťko, L. Ďurkech, Turian, Surán, Šefčík, Duran, K. Dvonč, Omelka, A. Zlocha – Jakubec, Rufati, Vlčinskij – Drevenák, J. Zlocha, Murtazin – Švantner, Stránský, Krieger – L. Urbánek, Michalík

Zápas mužstiev z opačných pólov prvej šestky bol na programe pod Dubňom, kam pricestovali hokejisti Považskej Bystrice. Doposiaľ si títo súperi zmerali sily dvakrát a zakaždým sa zrodilo vysoké víťazstvo Žiliny. V treťom strete bolo snahou „vlkov“ opäť uspieť a prekročiť stobodovú hranicu. K tomuto cieľu vykročili správnou nohou, keď na gól pretavili prvú a zároveň jedinú početnú výhodu. Na dvojgólový rozdiel odskočili o necelé tri minúty neskôr a výsledok 2:0 vydržal až do prestávky. Ďalší priebeh stretnutia sa do štatistík zapísal len piatimi nevyužitými presilovkami „panterov“, stav sa už nezmenil a Žilinčania kraľujú tabuľke so ziskom 101 bodov.

HK Brezno - HC 19 Humenné 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Boldižár (Kaščák, Melcher) 29. Giertl (Džugan, Surový) 38. Veselý (Kaščák) 60. Džugan – 5. Španko (Hvila, Lačný). Rozhodovali: Jobbágy, Smerek – Wolf, Staššák, strely: 24:21 vylúčení: 9:8 (navyše: Španko 5+DKZ za podrazenie), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 145 divákov

Brezno: Mičík – Petrinec, Ganz, Boldižár, Homola, Kaščák, Soveľ, Viktorin – Surový, Giertl, Sarvaš – Jendroľ, Džugan, Melcher – R. Dvonč, Kylnar, Kraut – Veselý, Olejník

Humenné: Krasanovský – Pichnarčík, Porošin, Chovan, Ivanov, Ťavoda , Španko, A. Markuš - Horvát, Krajňák, Borov - Hvila, D. Markuš, Lačný – Solomončak, Šimčák, Veličkin - Macko, Farkaš

O dôležité body sa hralo aj na strednom Slovensku, kde sa domáce Brezno stretlo s kádrom Humenného. „Rytieri“ chceli výhrou odskočiť z poslednej priečky, východniari mali v pláne priblížiť sa tretej Skalici. Vzájomné merania síl napovedali výhru hostí, ktorí od Brezňanov inkasovali v aktuálnej sezóne iba jediný gól. Vstup do zápasu vyšiel Humenčanom, no o pár okamihov sa začínalo od nuly. Prostredná časť bola v réžii domáceho mužstva, ktoré prelomilo streleckú smolu proti humenskému tímu a po štyridsiatich minútach viedli hostitelia 3:1. Po sérii vylúčení v treťom dejstve na oboch stranách padla ďalšia trefa až 20 sekúnd pred záverom, keď domáci káder prikrášlil svoje víťazstvo na 4:1 a získal veľmi cenné tri body.

TSS Group Spartak Dubnica - HK Levice 9:3 (3:0, 4:1, 2:2)

Góly: 1. Beták (Mikuš, Tábi) 2. Tyczynski (Vaňo, Síkela) 17. Ondruš (Mikuš, Hegyi) 27. Síkela (Tyczynski, Janík) 28. Ferenyi (Hegyi, Trška) 33. Tyczynski (Vaňo, Síkela) 34. Beták (Ďuriš, Tyczynski) 47. Beták (Mi. Kristín, Mikuš) 55. Andrisík (Maniaček, Ferenyi) – 38. Mihalík (Bunov, Škibtan) 44. Vorobjev (Škibtan, Mihalík). Rozhodovali: Fridrich, Mĺkvy – Nosek, Klejna, strely: 32:23 vylúčení: 3:3, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 211 divákov

Dubnica: Gabriš – Švec, Mikuš, Trška, Dubeň, Meszároš, Janík, Miklovič, Haščák – Hegyi, Ondruš, Tábi - Beták, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Ferenyi, Maniaček

Levice: Beržinec (2. Rychlík) – Zubák, Chovanec, Šiškov, Škibtan, Pastucha, Šeliga, Homér, Adámik – Ri. Huna, Ró. Huna, Svitana – Vorobjev, Mihalík, Bunov – Valigura, Jevoš, Suľovský – Uhnák, Tužinský, Piačka

Nevyspytateľný súboj bol na programe v Dubnici, kam zavítali o záchranu bojujúce Levice. Strety oboch súperov priniesli doposiaľ len osem presných zásahov, no rovnaké množstvo gólov ponúkli hneď prvé dve tretiny štvrtého merania síl. Prvá tretina znamenala víťazstvo Spartaka 3:0, ktorý bol pri streleckej chuti a po druhom dejstve už skóre znelo 7:1 v prospech domácich. Posledných dvadsať minút prinieslo ešte štvoricu gólových rán, po dve od každého celku. Pri streleckej chuti hrajúci Dubničania zvíťazili 9:3 a priblížili sa k prvej šestke ligovej tabuľky.