Martinčania opäť víťazne, zo skalického ľadu si vezú aj druhý bod

Po napínavej bitke z prvého duelu bolo na programe druhé semifinálové stretnutie Skalice s Martinom. Dôležitý boj ponúkol tri dvojgólové dejstvá a väčšiu radosť z nich mali hostia, ktorí sa štyrikrát presadili a zo Záhoria si odnášajú dve cenné víťazstvá.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 2. zápas semifinále

HK iClinic Skalica – HK VITAR Martin 2:4 (0:2, 0:2, 2:0), stav série 0:2

Góly: 45. Jarolín (Janík, Jaša) 55. Včelka (Šmach) - 5. Charvát (Makarov, Fafrák) 7. Huhtela (Makarov, Thomka) 24. Huhtela (Charvát) 32. Toma (Dvořák). Rozhodovali: Krajčík, Bachúrik– Staššák, Vyšný, strely: 29:29, vylúčení: 6:8 (navyše: Kadlečík, A. Bartoš, Janáč, Huhtela 5+DKZ za bitku), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1389 divákov

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Šišolák, Jarolín, Kuba

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Nátny, Bobček, Lavička, Krempaský, J. Nemec, Pacalaj – Juščák, Huhtela, Tiainen – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – Makarov, Thomka, A. Bartoš

Neúspešný boj Skaličanov v úvodnom domácom zápase série o finálovú účasť im v ďalšom strete s „rytiermi“ velil uspieť. Hostia však boli namotivovaní úspechom z predchádzajúceho snaženia, ktorý chceli zveľadiť druhým víťazstvom. Ideálnu príležitosť na naštartovanie tejto ambície mali po vylúčení Hujsu, a tú aj zužitkovali. Počas piatej minúty využili početnú výhodu a zásluhou Charváta sa ujali vedenia. O niečo veselšie bolo Martinčanom už o dve minúty neskôr, keď sa presadil Huhtela a ich náskok bol už dvojgólový. Zvyšná časť prvého dejstva ponúkla sériu prehreškov proti pravidlám, ktorú ukončila bitka Kadlečíka s Bartošom a zápas pre oboch protagonistov predčasne skončil. Skóre presných zásahov sa viac v úvodnej tretine nemenilo, hostia viedli 2:0.

Martinskému kádru sa vydaril vstup aj do prostrednej periódy. V 24. minúte prekonal domáceho gólmana svojou druhou trefou legionár Huhtela a z pohľadu hostiteľa svietilo na ukazovateli už nelichotivých 0:3. Štvrtú gólovú ranu inkasovali Záhoráci tesne po uplynutí prvej polovice hracej doby, úspešným strelcom bol tentoraz krídelník Toma. Pred druhou prestávkou sa Skaličanom nepodarilo skorigovať štvorgólové manko, stredná časť teda priniesla rezultát totožný s výsledkom otváracej dvadsaťminútovky.

Prvá trefa domáceho celku uzrela svetlo sveta počas piatej minúty záverečnej časti, keď sa v presilovej hre presadil Jarolín. O pár okamihov nasledovalo vzplanutie emócií a takisto aj ďalšia potyčka - duel skončil pre dvojicu Janáč a Huhtela. Po krátkej chvíli mierili do štatistík ďalšie dvojminutové tresty, ten posledný bol udelený Martinu a Skalica to patrične využila. Päť minút pred posledným klaksónom strelil druhý presilovkový zásah domácich Včelka. Z gólovej produkcie oboch strán to však bolo všetko, hosťujúci celok si výhru postrážil a z ľadu Záhorákov si odnáša cenné dva body.