Modré krídla s postupovým mečbalom, Žiar si vynútil pokračovanie série

Deň nováčikov. Aj tak by sa dalo nazvať piatkové pokračovanie kvalifikácie o postup do play-off, pretože úspešní boli obaja nováčikovia, ktorí bojujú hneď v úvodnej sezóne o postup do najlepšej osmičky. Modré krídla si navyše vypracovali postupový mečbal, ktorý budú môcť zúročiť už v sobotu, keď sa znova predstavia na domácom ľade.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 3. zápas kvalifikácie o play-off

Modré krídla Slovan – HK´95 Považská Bystrica 3:2 (0:1, 2:1, 1:0), stav série 2:1

Góly: 22. Parobek (Chalupka, Bezák), 31. Beňo (Chalupa, Gašpar), 43. Bezák (Klučiar) – 15. Jakubec (Zaťko, Pšurný), 34. Zaťko (Jakubec, Hrušík). Rozhodovali: Adamec, Mĺkvy – Nosek, Danko, strely: 33:30, vylúčení: 5:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 155 divákov

Modré krídla: Hlavaj – Žabka, Fatul, Beňo, Mrva, Škultéty, P. Kotzman, Hauser, Parobek – Klučiar, Bezák, Danišovský – Gašpar, Uram, Chalupa – Škvarek, R. Petráš, Lepskij – Petriska, Trubač, Lukošík.

Považská Bystrica: Lamper – Turian, J. Ďurkech, Zaťko, L. Ďurkech, Surán, Šefčík, K. Dvonč, Omelka, – Drevenák, J. Zlocha, Murtazin – L. Hrušík, Pšurný, Jakubec – Vlčinskij, Rufati, Švantner – Urbánek, Ligas, Krieger

Tretí zápas kvalifikácie o postup do play-off začali aktívnejšie hostia, ktorí sa v 15. minúte dostali do vedenia zásluhou Richarda Jakubca. V závere úvodnej časti sa však „panteri“ dostali do nepríjemnej situácie dvoma vylúčeniami, a hoci početnú výhodu Modrých krídel 5 na 3 predelila prestávka, na konci presilovky o jedného hráča v 22. minúte vyrovnával Matúš Parobek. Domáci boli v druhom dejstve strelecky aktívnejší, svojou hrou si vypýtali fauly a ďalšiu presilovku zužitkoval v polovici zápasu Michal Beňo. O tom, akú dôležitú rolu zohrávajú vo vyraďovacích bojoch početné prevahy, sa však presvedčili o tri minúty neskôr aj Modré krídla, pretože v 34. minúte inkasovali presilovkový gól z hokejky Miroslava Zaťka. Začiatok tretej dvadsaťminútovky vyšiel znova lepšie rezerve Slovana a v 43. minúte napokon Adam Bezák dosiahol víťazný gól. Považskobystričania si cestu za vyrovnaním skomplikovali troma zbytočnými vylúčeniami a tak séria o postup do play-off bude pokračovať v sobotu znova na ľade Modrých krídel.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Gladiators Trnava 5:2 (2:0, 1:1, 2:1), stav série 1:2

Góly: 9. Babeliak (Václav, Novotný), 11. Václav (Nádašdi, Babeliak), 26. F. Adamčík (Tatár, Hrabčák), 44. Hrabčák (Tatár, F. Adamčík), 60. Gašpar – 34. Jurák (Kupka, Kliment), 48. Šandor (Kukumberg). Rozhodovali: Valachovič, Krajčík – Klejna, Hajnik, strely: 47:34 vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 673 divákov

Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Andersons, Hlinka, Buianov, Nádašdi, Polukhin – Jakúbek, Šramaty, Lunter – Gašpar, Gubančok, Magdolen – Babeliak, Novotný, Václav – Hrabčák, F. Adamčík, Tatár

Trnava: Hollý – Ejem, Poldruhák, Semaňák, Kliment, Hajda, Rašin, – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Mrava – Jurák, Schmidt, Kupka – Komloš, M. Adamčík, Šandor

Žiar nad Hronom ešte v piatok nechcel ukončiť premiérovú sezónu v TIPOS Slovenskej hokejovej lige. A tak hneď od úvodu predvádzal pred takmer 700 divákmi aktívny výkon, ktorý okorenil už v 9. minúte otváracím presným zásahom Boris Babeliak, o necelé tri minúty neskôr pridal druhý gól aj Rastislav Václav. Aj v Trnave však „indiáni“ viedli v prvom zápase 2:0 a v druhom 1:0, zakaždým to skúsený trnavský tím dokázal otočiť. Tentoraz však Žiarčania pokračovali v dobrom výkone, pridali aj tretí gól, na ktorý síce ešte hostia dokázali odpovedať, no definitívnu poistku pridal v 44. minúte Samuel Hrabčák. „Gladiátori“ znížili na 2:4, no v závere zápasu nevyužili presilovú hru, ani vyše štvorminútovú hru bez brankára, počas ktorej pridal piaty gól Nicolas Gašpar.