Režisérom dohrávky štvorbodový Paulíny, prvá sezónna trefa Krempaského

Na zápas dohrávaného 23. kola pricestovali do Martina z ôsmej priečky hokejisti Žiaru nad Hronom. Domácou motiváciou bolo priblíženie sa druhému miestu, „indiáni" sa však chceli dostať na dostrel k hornej polovici tabuľky. Tímové plány sa napokon podarilo naplniť „rytierom", ktorí hosťom uštedrili poltucet presných zásahov.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 23. kolo

HK VITAR Martin - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)

Góly: 17. Tiainen (Paulíny, Murček) 26. Paulíny (Lavička) 40. Krempaský (Juščák, Ďurina) 42. Toma (Poliaček, Dírer) 43. Murček (Paulíny) 50. Charvát (Paulíny, Murček) - 5. Romanov (Nádašdi, Novotný) 17. Jakúbek (Valent, Babeliak). Rozhodovali: Moller, Smerek – Ščurka, Riš, strely: 39:17 vylúčení: 7:6 (navyše: Tiainen osobný trest 10 minút za nešportové správanie sa, Pacalaj osobný trest 10 minút za nešportové správanie sa) presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, bez divákov

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Pacalaj, Burzík, Krempaský, Nátny, A. Bartoš – Tiainen, Murček, Paulíny – Toma, Dírer, Ďurina – I. Novák, Huhtela, Poliaček – J. Bartoš, Babka, Juščák

Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Halama, Polukhin, Nádašdi, Buianov, Čulík – Jakúbek, Valent, Václav – Pulščák, Srnka, Magdolen – Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár

Doterajšie dva vzájomné strety našli zakaždým iného víťaza, súboj v Turci tak sľuboval vyrovnané meranie síl. Lepšie doň vkročili hostia, ktorí sa už v piatej minúte ujali vedenia a v sedemnástej navýšili na rozdiel dvoch gólov. Domácim však na odpoveď stačila len polminúta a do šatní sa šlo za stavu 1:2. Šiesta minúta prostredného dejstva priniesla Martinčanom vyrovnávajúci zásah počas vlastného oslabenia. Aj o ďalšie trefy sa starali už len hostitelia, pridali ich ešte štyri a zvíťazili 6:2. Hrdinom duelu bol s bilanciou 1+3 Adam Paulíny, premiérový zásah obrancu Martina Krempaského v aktuálnom ligovom ročníku bol zároveň víťazným. „Rytieri“ momentálne strácajú na druhú priečku tri body, no v rukách majú ešte zápas k dobru.