Siedmy zápas zvládol lepšie Martin a mieri do semifinále

Štvrťfinálová séria medzi mužstvami Martina a Dubnice napísala na ľade „rytierov“ svoju siedmu a zároveň poslednú epizódu. Oba celky si uvedomovali mimoriadnu dôležitosť stretnutia, ktoré sa až do posledného dejstva nieslo vo vyrovnanom duchu. Záver zápasu však zvládli lepšie hokejisti Martina, ktorí sa po cennom víťazstve stali tretím semifinalistom aktuálneho ročníka TIPOS SHL.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 7. zápas štvrťfinále

HK VITAR Martin – TSS Group Spartak Dubnica 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 27. Poliaček (Fafrák, Murček), 51. Fafrák (Poliaček, Murček), 53. Nauš (Toma, Dvořák), 59. Dírer – 30. Beták (Trška, Tyczynski). Rozhodovali: Orolin, Štefik – Šoltés, Synek – Beniač, strely: 33:23, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1458 divákov

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Nátny, Bobček, Lavička, Krempaský, Nemec, Pacalaj – Juščák, Huhtela, Tiainen – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – Makarov, Thomka, A. Bartoš

Dubnica: Kristín – Švec, Mikuš, Dubeň, Trška, Janík, Putala, Meszároš, Maniaček – Hegyi, Ondruš, Tábi - Haščák, Ďuriš, Beták– Síkela, Tyczynski, Ferenyi – Andrisík, Korbel, Cerda

K úvodu rozhodujúceho štvrťfinálového stretnutia pristúpili oba celky v opatrnejšom tempe. O niečo aktívnejšou hrou sa v prvom dejstve preukázali domáci, ktorí svojho súpera prestrieľali 9:6. Všetky strelecké pokusy však skončili v moci gólmanov a do šatní sa tak odchádzalo za bezgólového stavu. Skóre duelu sa otváralo až v 27. minúte, keď sa tesne po skončení presilovej hry dokázal presadiť martinský forward František Poliaček. Emócie po úvodnom góle vyvrcholili až do pästného súboja medzi Igorom Bobčekom a Lukášom Tábim, z ktorého si domáci zadák odniesol dvojnásobný trest a hokejistom Dubnice sa tak naskytla možnosť početnej výhody. Tú dokázal zúžitkovať Šimon Beták, ktorý svojim desiatym gólom v dubnickom drese vyrovnal stav zápasu na 1:1. Ďalšiu príležitosť nakloniť misky váh na svoju stranu získali hráči Spartaku v úvode posledného dejstva, keď viac ako minútu hrali v dvojnásobnej početnej výhode, no do vedenia sa dostať nedokázali. Na nevyužitie presilovej hry o dvoch hráčov doplatili už o niekoľko minút neskôr, keď sa po presnom zásahu Miloša Fafráka dostalo do vedenia mužstvo „rytierov“. O dve minúty sa do gólovej listiny zapísal aj Tomáš Nauš a domáci sa razom ocitli vo skvelej pozícii. Posledným strelcom duelu sa stal Matej Dírer, ktorý svojim gólom už len podčiarkol cenný postupový skalp martinských hokejistov.