Šláger o prvé miesto pre Žilinu (VIDEO)

Najväčšiu pozornosť hokejovej verejnosti našej druhej najvyššej súťaže pútalo mesto Skalica. Tamojší hokejisti vyzvali v bitke o čelo tabuľky žilinský káder a v prípade víťazstva mohli svojho súpera preskočiť.

Tesný duel priniesol po jednom presnom zásahu v každej tretine. V prvých dvoch sa presadzovali iba hostia a dvanásť minút pred záverom zobral gólmanovi Žiliny čisté konto Štumpf, ktorého gól stačil len na prikrášlenie prehry 1:2. „Vlci“ si dôležitým víťazstvom vytvorili pred Záhorákmi štvorbodový náskok.

HK iClinic Skalica - VLCI Žilina 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 48. Štumpf (Nemec, Janáč) - 4. Petráš (Safaralejev, Halama) 26. Drtina (Macek). Rozhodovali: Adamec – Danko, Hanko, strely: 50:45, vylúčení: 2:4 (navyše: Vidovič 5+DKZ za vrazenie na mantinel, Nemec 5+DKZ za bitku, Hřebíček 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Skalica: Borák – Kadlečík, Arbuzov, Hílek, Vidovič, Rapant, Mikula, Horváth, Šmach – Nemec, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Kotvan, Kuba, Šišolák

Žilina: Škorvánek – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Drtina, Petran, Nahálka, Myšiak, Kocúr – Cíger, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Mikula, Markovič, Koyš – Kocúr, Skladaný, Macek