Slasti a strasti týždňa TIPOS SHL: Osem štvorbodových hráčov, víťazstvá Levíc a vyťažení gólmani

Týždeň pred obdobím reprezentačných povinností nám ponúkol dvanásť stretnutí druhej najvyššej hokejovej ligy. Najviac bodov si do tabuľky dokázal pripísať káder Levíc , no nedávne dni patrili najmä individuálnym výkonom. Okrem produktívnych korčuliarov však bola k videniu aj dvojica veľmi aktívnych mužov s maskou.

SLASTI TÝŽDŇA V TIPOS SHL

Týždeň štvorbodových jednotlivcov

Góly plné dôležitosti

Nezanedbateľný podiel na šesťzápasovej sérii skalických víťazstiev má tamojšia prvá formácia. Jej najproduktívnejším členom je Daniel Štumpf a dôležitosť jeho zásahov sa naplno ukázala práve počas poslednej dvojice duelov. V neľahkom boji proti Humenčanom najprv tridsaťročný útočník strelil desať minút pred koncom víťazný gól, aby v poslednej minúte napokon spečatil víťazstvo 5:3. Nemenej podstatné trefy pridal aj v Martine, kde najskôr úspešne premenil ponúknuté trestné strieľanie a následne o výhre Záhorákov rozhodol gólom v predĺžení. Líder kanadského bodovania má teda za sebou týždeň rozhodujúcich zásahov.

Legionár v akcii

Vydarené merania síl ma za sebou aj fínsky hokejista martinskej ofenzívy Riku Petteri Tiainen. Pravé krídlo „rytierov“ otváralo gólový účet stretnutia v Považskej Bystrici a pri druhom zásahu hostí si pripísalo asistenciu. V piatok čakal na Martinčanov náročný stret so Skalicou, v ktorom Tiainen najskôr presilovkovou ranou znižoval na 1:3, aby necelé tri minúty pred koncom svojím ďalším gólom dostal zápas do predĺženia. Celkovo to pre Fína bol týždeň s bilanciou 3+1.

Trikrát 2+2

K menám troch hráčov s ofenzívnymi povinnosťami sa pripisovali dva presné zásahy a dve asistencie. Najmenej času na to potreboval Dominik Šimčák, keď bilanciu 2+2 stihol počas humenskej výhry 8:0 s Trnavou. Richardovi Nemcovi bolo treba k rovnakému zápisu duely s Humenným a Martinom – v oboch prípadoch si štatistiky obohatil o gól a asistenciu. Merania síl s totožnou efektivitou zažila aj stále ešte čerstvá posila „panterov“. Marat Murtazin si najprv 1+1 zapísal proti reprezentačným mladíkom a o dva dni neskôr aj s rozhodujúcim zásahom počas predĺženia v Žiari nad Hronom.

Marek Pač

Štvorbodový Šimčák si plnil aj obranné povinnosti. Zdroj: HC 19 Humenné

Produktívny zadák

Spomedzi defenzívnych mužov vynikal svojou produktivitou najmä Miroslav Zaťko. Obranca Považskej Bystrice ukončil týždeň s jednou presnou ranou a tromi gólovými prihrávkami. Najpodarenejším bolo preňho stretnutie s výberom SR 18, v ktorom asistoval pri úvodnom zásahu „panterov“ a neskôr počas početnej výhody pridal aj gól.

Štyri asistencie

Týždeň štyroch gólových prihrávok zažila dvojica Denis Markuš a Adam Tužinský. Útočník Humenného si dve z nich pripísal pri prehre na Záhorí a zvyšnú polovicu zaznamenal počas víťazstva 8:0 s Trnavčanmi. Levický center Tužinský počas početnej nevýhody v dueli s „indiánmi“ prihrával na otvárací gól stretnutia. Proti Breznu bol pri všetkých troch zásahoch svojho mužstva a ostatné tri asistencie mal na svojom konte už počas úvodného dejstva domáceho duelu.

Gólmani v strehu

Na nudu v bránke sa rozhodne nemohli sťažovať Matej Šimo a Matej Marinov, ktorí boli viac než aktívnymi hráčmi. Obaja muži s maskou totiž museli vytiahnuť cez 70 zásahov. Zaujímavosťou je, že gólman Žiaru nad Hronom si v každej z ostatných šiestich tretín na svoje konte pripísal vždy dvojciferný počet zákrokov a za poslednú dvojicu zápasov ich predviedol až 77. Len o jednu intervenciu menej musel tasiť ochranca topoľčianskej svätyne, ktorého do prevádzkovej teploty dostala hlavne prvá dvadsaťminútovka duelu v Trnave, kde si v priemere pripisoval zákrok každú minútu.

Plný počet pre Levice

Nepochybne najúspešnejší týždeň od úvodu aktuálneho ročníka zažili levickí hokejisti. Stredajší súboj s „indiánmi“ pre nich znamenal trojbodový zápis do tabuľky aj vďaka aktivite bratov Hunovcov, ktorí sa pri domácej výhre 5:3 postarali o štvrtý a piaty gól svojho mužstva. Zverenci Dušana Gregora sa v úlohe hostiteľa predstavili aj proti Breznu a o všetkom dôležitom z ich strany sa rozhodlo už v prvom dejstve. Domáci káder sa trikrát gólovo presadil a z dôležitého stretnutia tabuľkových susedov bral po výhre 3:2 opäť všetky body. Pre Levice to v tejto sezóne boli víťazstvá s poradovými číslami tri a štyri.

STRASTI TÝŽDŇA V TIPOS SHL

Z východu s nádielkou

Obdobie pred reprezentačnou prestávkou nebolo pre trnavské mužstvo úspešné najmä kvôli duelu s Humenčanmi. Výkon „gladiátorov“ proti aktuálne tretiemu celku tabuľky nebol celkom ideálny a nakoniec nestačil ani na strelenie gólu. Hostia si ku presnému zásahu nepomohli ani presilovými hrami, ktorých mali k dispozícii šesť, no na trefu ich nepretavili. Na východnom Slovensku sa presadzovali len domáci a Trnava odchádzala s osemgólovou nádielkou.

Po krátkej pauze rozkrúti ligový kolotoč ďalšia šestica stretnutí a viac než zaujímavý súboj sa rysuje pod Dubňom. K doterajšiemu lídrovi súťaže totiž zavítajú humenské „levy“. Pútavé divadlo sa môže odohrať aj na Záhorí, kam pricestuje káder Žiaru nad Hronom.