Slasti a strasti týždňa TIPOS SHL: Režiséri zo Spartaka a týždeň zlepených gólov

Posledných sedem dní našej druhej najvyššej hokejovej ligy bolo bohatých nie len na množstvo duelov, ale aj presné zásahy. Viacero hráčov si slušne obohatilo svoje individuálne štatistiky, no nad všetkými vyčnievala dubnická dvojica. Uplynulý týždeň ponúkol aj nezvyčajne veľa gólov, ktoré od seba delilo iba pár sekúnd. K videniu však bolo aj meranie síl naplnené vysokým počtom trestných minút.

SLASTI TÝŽDŇA V TIPOS SHL

Pätnásťbodové duo

Vydarenú trojicu zápasov majú za sebou hokejisti Dubnice, ani raz nezaváhali a z deviatich možných bodov pozbierali osem. Neodškriepiteľnú zásluhu má na tom najmä dvojica Damian Tyczynski Šimon Beták, ktorých podpisy svietia hlavne pri výhrach s Topoľčanmi a Levicami.

Spomínané duo útočníkov bolo ukážkovo produktívne a dohromady nazbieralo 15 kanadských bodov. O niečo lepšie obstál poľský legionár, na ľade „žochárov“ si štatistiky obohatil tromi asistenciami, u „indiánov“ si zapísal jednu gólovú prihrávku a z duelu s Levicami odchádzal s bilanciou 2+2.

Šimon síce získal o bod menej ako jeho kolega, no v Topoľčanoch pri výhre 4:3 po predĺžení bol pri každom zásahu svojho mužstva – jeden gól sám strelil a na tri asistoval. V nedeľu proti „levom“ už bol pri väčšej streleckej chuti a predviedol hetrikové vystúpenie.

Dvojice rýchlych zásahov

V ostatných šestnástich súbojoch sa viacero mužstiev blyslo dvojicami zlepených gólov, ktoré boli rozdelené neveľkým časovým úsekom. Najrýchlejšie sa tento počin podarilo skompletizovať hráčom Modrých krídel, na domácom klzisku strelili proti Martinu dve trefy za jedenásť sekúnd.

Len o sedem sekúnd viac na to potreboval káder Humenného, ktorý sa dvomi rýchlymi gólmi dostal do vedenia počas tretej minúty domáceho zápasu s Topoľčanmi.

Dve rýchlo po sebe nasledujúce gólové rany padli aj v Žiari nad Hronom. Postarali sa o ne hostia z Martina, ktorým na to stačilo rozmedzie 21 sekúnd deviatej minúty stretnutia.

Štvrté najrýchlejšie duo zásahov bolo k videniu v už spomínanom dueli v Humennom. Ďalšiu dvojicu zásahov hostiteľa rozdelila prestávka medzi tretinami, no v hracom čase ich od seba delilo 45 sekúnd.

Ďalšie dvojice rýchlych rán do čierneho boli rozdelené už viac ako minútou. Takýchto dvojíc bolo až osem a v tomto smere vynikal najmä stret Dubnice s Levicami. Pri streleckej chuti hrajúci hostitelia viedli 2:0 už po 86 sekundách. Štvrtý a piaty gól Spartaka boli predelené 67 sekundami, zásahy poradovými číslami šesť a sedem zasa 105 sekundami.

Marek Pač

Proti Martinu bol jedným z bratislavských strelcov Lepskij. Zdroj: Modré krídla Slovan

Opora troch bodov

Mužstvu z Topoľčian sa podarilo uspieť z poslednej trojice súbojov iba raz a na víťaznom zápise „žochárov“ má veľký podiel výkon Erika Kompasa. Strážca topoľčianskej svätyne v súboji s Martinčanmi podporil snahu svojich kolegov 44 zákrokmi.

Na nudu sa nemohol sťažovať ani v jednej z tretín, no najviac zo svojho umenia musel predviesť v záverečnom dejstve, počas ktorého naňho smerovalo 19 streleckých pokusov „rytierov“. Za svoj chrbát však nepustil ani jeden z nich a výrazne sa podpísal pod cenné víťazstvo 4:2.

STRASTI TÝŽDŇA V TIPOS SHL

333

Emócie a rivalita sú faktormi, ktoré k hokeju neodmysliteľne patria a rovnako je to aj s vylúčeniami. V stretnutí Dubnice s Topoľčanmi však do štatistík smerovalo až 333 trestných minút. Prvá tretina zápasu tomu ale vôbec nenapovedala, udelilo sa počas nej len 5 menších trestov. Všetko ale zmenila polovica duelu, k videniu bolo nešportové správanie sa oboch strán a viacero bitiek. Počas prostrednej časti sa rozdalo až 263 trestných minút a ďalších 60 pribudlo v záverečnom dejstve.

Štvorpercentná úspešnosť

Hokejisti Brezna odohrali v uplynulom týždni až štyri zápasy, pripísali si ale jediné víťazstvo. Vylepšiť to mohli najmä počas presilových hier, ktorých mali k dispozícii až 25, gólom však skončila iba jedna.

Doma proti Humennému premárnili osem početných výhod, v dôležitom strete s Levicami sa nepresadili ani raz z piatich presilovkových pokusov a na Záhorí na presný zásah nepremenili žiadnu zo štyroch presiloviek. Jediná trefa pri presile breznianskych mužov na ľade padla do bránky na záver týždňa, keď sa opäť stretli s východniarmi a znova proti nim mali osem presilových hier.

Nevydarené minúty

Na chvíle strávené na ľade v rámci 41. kola TIPOS SHL budú chcieť čo najrýchlejšie zabudnúť hneď dvaja gólmani. Prvým z nich je Juraj Halo, muž s maskou hrajúci za Topoľčany. Počas prvých piatich minút duelu s Humenným naňho smerovalo 7 striel východniarov, za chrbtom mu ale skončili až tri z nich a svoje miesto tak musel prepustiť kolegovi Komžíkovi.

Úvod ligového súboja sa nepodaril ani brankárovi Záhorákov. Nickolas David Trenčiansky-Vero strávil v bránke Skalice len šesť minút zápasu proti Breznu. Na striedačku zamieril hneď po tom, čo ho z prvých štyroch striel „rytierov“ prekonali hneď dve.

Pri nahliadnutí do najbližšieho programu TIPOS Slovenskej hokejovej ligy pútajú pozornosť najmä zápasy Skalice, ktorú čakajú dva duely s tabuľkovými susedmi. V utorok sa na Záhorí predstaví štvrté Humenné a na záver týždňa Skaličania pocestujú do Martina.