Slasti a strasti týždňa TIPOS SHL: Víťazstvá v réžii Dírera, žilinské duo, skalické opory a jazda „panterov“

Od poslednej časti našej pravidelnej rubriky ubehli dva týždne, ktoré boli vyplnené reprezentačnou prestávkou, no takisto aj tromi na góly bohatými kolami TIPOS SHL. Do štatistík sa v nedávnom období zapisovalo až 108 presných zásahov, o čo sa vo výraznej miere postarali najmä skvelé výkony jednotlivcov, ktoré ovládli náš dnešný diel.

SLASTI TÝŽDŇA V TIPOS SHL

Režisér víťazstiev

V ukážkovej forme sa prezentujú martinskí hokejisti, ktorí bodovali v každom z posledných desiatich duelov, pričom až osemkrát sa tešili z výhry. Na posledných víťazstvách tamojšieho klubu má značný podiel Matej Dírer. Center druhej ofenzívnej formácie Martinčanov  si totiž v posledných troch stretnutiach na svoje konto pripísal všetky víťazné zásahy mužstva. Najprv pri futbalovom výsledku 1:0 s Trnavou bol jediným úspešným strelcom duelu. Nasledujúce úchvatné stretnutie so Žilinou rozhodol necelých šesť minút pred koncom presilovkovým gólom na 6:5. Kvalitu jednotlivca deklaroval aj na ľade Dubnice, kde sa zahrial presnou trefou a asistenciou počas prvej tretiny. Následne v záverečnej časti vyrovnal na 4:4, aby o osude duelu rozhodol víťazným samostatným nájazdom. Ostatných päť zásahov Dírera teda pre Martinčanov znamenalo osem bodov do tabuľky.

Individuality veľkolepého derby

V strede uplynulého týždňa sa pri rieke Turiec odohral úchvatný derby duel medzi Martinom a Žilinou. Výkony oboch mužstiev sa stretli na pozitívnych vlnách hernej amplitúdy, čoho výsledkom bolo jedenásťgólové hokejové divadlo. Tímovo z neho síce vyšli lepšie hostitelia, no po individuálnej stránke sa darilo dvom hráčom hostí. Nositeľom kvality bol najmä Sebastián Šmida, ktorý už počas úvodného dejstva zažiaril hetrikom a dvanásť minút pred koncom svojou štvrtou trefou v zápase vyrovnával na 5:5. Takisto štvorbodovým výkonom držal nádeje Žilinčanov nad vodou aj Igor Safaralejev, ktorý okrem jedného streleného gólu asistoval aj pri troch zásahoch Šmidu. Skvelé predstavenie žilinskej dvojice na víťazstvo nestačilo, ofenzívne duo si však za svoju bojovnosť a produktivitu zaslúži plné uznanie.

Osem bodov pre tímové  opory

Séria víťazných stretnutí Skalice sa síce zastavila na čísle osem, šnúra zbierania kanadských bodov dvojice Daniel Štumpf a Martin Hujsa však pokračovala. Pre ofenzívne esá prvého útoku Záhorákov bol posledný duel s „pantermi“ už deviatym za sebou, v ktorom dokázali individuálne bodovať. V ostatných troch meraniach síl po reprezentačnej pauze si obaja svoje štatistiky prikrášlili o osem bodov. Proti Žiaru nad Hronom sa líder produktivity Štumpf blysol hetrikom a Hujsa mu sekundoval štyrmi asistenciami. Pri víťazstve s Levicami pridal Martin k rozhodujúcemu zásahu ešte bilanciu 1+1 a Daniel z duelu odchádzal s gólom a dvomi prihrávkami. Produktívne duo bodovalo aj v piatok na domácom ľade proti Považskej Bystrici. Z prehry 5:6 po samostatných nájazdoch si mladší z dvojice odniesol asistenciu a jednu trefu, na ktorej sa prihrávkou podieľal jeho skúsený parťák Hujsa.

Marek Pač

Skúsený Hujsa je tretím najproduktívnejším hráčom ligy. Zdroj: HK Skalica

Lov „panterov“

Doposiaľ najvydarenejšie obdobie aktuálneho ročníka majú za sebou hokejisti Považskej Bystrice. Tromi nedávnymi zápasmi predĺžili víťaznú vlnu už na päť stretnutí v rade. Na domácom štadióne najskôr privítali Levice a pri výhre 3:1 inkasovali až 25 sekúnd pred záverom. O tri dni neskôr opäť v úlohe hostiteľa zviedli tuhý a tesný boj s tímom Brezna a po výsledku 2:1 si do tabuľky pripísali ďalšie tri body. Následne cestovali na horúci ľade Skalice, kde spolu so Záhorákmi predviedli úžasné predstavenie, ktoré malo po šesťdesiatich minútach rezultát 5:5 a napokon dospelo až do nájazdovej lotérie. Z tejto zručnosti vyšli lepšie hostia a zaznamenali cennú výhru, ktorou ukončili víťazné ťaženie Skaličanov.

STRASTI TÝŽDŇA V TIPOS SHL

Bez výhry so skóre 1:13

Na svoje nedávne výkony nebudú v najlepšom spomínať „indiáni“ zo Žiaru nad Hronom. Krátko po reprezentačnej prestávke cestovali do Skalice, kde sa však nepredviedli v dobrom svetle a odchádzali so sedemgólovou nádielkou. V domácom prostredí s Trnavou zaznamenali počas posledného dejstva jediný presný zásah ostatných troch duelov, ktorý stačil len na prehru 1:3. So skóre 1:10 teda smerovali na žilinský ľad a prehrou v derby namotivovaným „vlkom“ podľahli 0:3. Pre nováčika súťaže, momentálne ôsmy celok tabuľky, to bolo už piate stretnutie bez výhry za sebou.

Boj troch mužstiev o špic ligovej tabuľky je vzácne vyrovnaný, no o slovo sa hlásia aj Martinčania s „pantermi“. Do skladačky základnej časti TIPOS SHL pribudne v aktuálnom týždni ďalších trinásť dielov, ktoré môžu opäť zamiešať tímovým poradím.