Spartaku na víťazstvo nestačil ani premiérový gól Korbela

Nedeľný program TIPOS SHL sa niesol v znamení dohrávaného súboja Dubnice proti Modrým krídlam. Posledný zápas základnej časti už na tabuľkových umiestneniach nemohol zmeniť nič, no napriek tomu ho ani jeden z tímov nemienil vypustiť. Z napínavého merania síl napokon vyšli víťazne bratislavskí mladíci, ktorí sa výhrou v nájazdoch naladili do nadchádzajúcich osemfinálových súbojov.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 26. kolo

TSS Group Spartak Dubnica – Modré krídla Slovan (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 3. Ferenyi (Ondruš, Mikuš), 23. Korbel (Tyczynski, Síkela) – 4. Chalupa (Klučiar, Uram), 31. Škultéty), rozh. sam. nájazd Lukošik. Rozhodovali: Valachovič, Tornay – Hanko, Haringa, strely: 38:30, vylúčení: 7:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 187 divákov

Dubnica: Gabriš – Švec, Trška, Dubeň, Janík, Chromiak, Rohaľ, Kopáč – Hegyi, Ondruš, Mikuš – Haščák, Ďuriš, Kristín – Síkela, Tyzcynski, Korbel – Andrisík, Ferenyi, Maniaček

Modré krídla: Hlavaj – Kotzman, Fatul, Škultéty, Verčík, Hauser, Parobek, Bertók, Mrva – Klučiar, Uram, Chalupa – Lukošik, Bezák, Danišovský – Lepskij, Petráš, Škvarek – Funtek, Géci, Jendek

Lepší vstup do zápasu zaznamenali hokejisti Dubnice, ktorí sa zásluhou Ferenyiho v tretej minúte zápasu ujali vedenia. Odpoveď bratislavských mladíkov však na seba nenechala dlho čakať a už o 68 sekúnd bol stav stretnutia vyrovnaný. O skvelý úvod druhej tretiny v podaní domácich hokejistov sa postaral Nicolas Korbel, ktorý svojim premiérovým gólom v dubnickom drese naklonil misky váh opäť na stranu Spartaku. V polovici druhej tretiny však hostia získali možnosť trestného strieľania, vďaka ktorej Andrej Škultéty vyrovnal stav zápasu na 2:2. Duel napokon dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých uspeli hráči Modrých krídel a pripísali si tak vôbec prvé víťazstvo proti tímu Dubnice.