Ťahák kola rozhodol gól v oslabení, trojminútový uragán v Žiari nad Hronom

Pred vianočnými sviatkami ešte ostávali v druhej najvyššej súťaži nezodpovedané výsledky piatich stretnutí. Zraky verejnosti boli upriamené najmä na východ republiky, kde Humennné vyzvalo Žilinčanov, ktorí o svojom víťazstve rozhodli v samom závere počas oslabenia. Levičanom sa na domácom ľade podarilo zvíťaziť v súboji s „pantermi“. Cenné tri body smerujú do Žiaru nad Hronom – „indiáni“ si poradili so Skalicou.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 27. kolo

Modré krídla Slovan - HK Brezno 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 22. Škvarek (Parobek, Petriska) – 4. R. Dvonč (Giertl, Surový) 64. Giertl (Petrinec, Bodnár). Rozhodovali: Rojík – Wolf, Šebeň, strely: 36:38 vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Modré krídla: Beke – Luža, Hauser, Parobek, Žabka, Škultéty, Verčík, Mrva – Danišovský, Uram, Klučiar – Rybnikár, Preisinger, Dej – Petriska, Petráš, Škvarek – Bubica, Polák, Trubač

Brezno: Gajan – Petrinec, Španko, Lopejský, Hudák, Homola, Viktorin, Koštial – Surový, Giertl, R. Dvonč – Jendroľ, Sojka, Bodnár – Veselý, Kylnar, Sarvaš – Lukačovič, Rybár, Olejník

Tohtosezónne dva vzájomné duely medzi mladými Bratislavčanmi a Breznom sľubovali ďalšie vyrovnané meranie síl týchto protivníkov. Očakávaný predpoklad sa napokon v predvianočnom zápase naplnil. Gólový účet stretnutia otvorili v úvode hostia, ktorých vedenie vydržalo do 22. minúty. Výsledok 1:1 svietil na ukazovateli aj po riadnom hracom čase a nasledovalo predĺženie. Víťaza súboja priniesla jeho štvrtá minúta, keď si zásluhou Giertla dva dôležité body do tabuľky pripísali Breznania.

HK Levice - HK ´95 Považská Bystrica 3:2pp (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 5. Svitana (Piačka, Mihalík) 47. Dzivjak (Jevoš) 64. Olejník (Svitana) – 22. Jakubec (Hrušík, Pšurný) 40. Ligas (Drevenák, Vlčinskij). Rozhodovali: Mĺkvy – Lesay, Hanko, strely: 27:31 vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Levice: Beržinec  – Štefanka, Pastucha, Šeliga, Zubák, Valente, Bulák, Socha, Mešár – Olejník, Svitana, Ró. Huna – Gračev, Mihalík, Vorobjev – Piačka, Tužinský, Uhnák – Dzivjak, Jevoš, Valigura

Považská Bystrica: Hrušík – Surán, Šefčík, Zaťko, Omelka, Turan, Omelka, Kukos, Zlocha – Drevenák, Rufati, Lušňák – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Vlčinskij, Ligas, Murtazin – Urbánek, Zlocha, Švantner

Po víťaznom zápise zo stretu s Breznom sa Levice v domácom prostredí chystali na „panterov“, ktorí pomýšľali na prienik do hornej polovice tabuľky. Po dvoch tretinách ligového boja boli bližšie k naplneniu svojich plánov práve hostia z Považskej Bystrice. V siedmej minúte záverečného dejstva sa však hostitelia dostali svojmu súperovi na roveň a po šesťdesiatich minútach znel rezultát 2:2. Nasledovalo predĺženie, v ktorom si presne po štyroch minútach uchmatli druhý bod zo zápasu Levičania. Po prvý raz v sezóne bodovali v treťom dueli za sebou a sviatky strávia na jedenástom mieste.

HK VITAR Martin - HK Gladiators Trnava 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Góly: 13. Burzík (Fafrák, Tiainen) 27. Tiainen (Huhtela) 31. Huhtela (Dvořák, Fafrák) 37. Dírer (Pacalaj, Toma) 59. Toma (Fafrák) – 11. Ružek (Kupka, Jurák) 21. Okoličány (Jurák, Holovič) 54. Miklík (Ejem, Schmidt). Rozhodovali: M. Valachovič – T. Valachovič, Homola, strely: 42:30 vylúčení: 6:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Pacalaj, Burzík, A. Bartoš, Thomka, Smidžár – Tiainen, Huhtela, Fafrák – Toma, Dírer, Paulíny – Novák, Murček, Poliaček – Juščák, Babka, Ďurina

Trnava: Nagy – Ejem, Kliment, Hajda, Rašin, Poldruhák, Vuorijärvi, Sliva – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Schmidt, Kukumberg – Ružek, Kupka, Antonov – Šandor, Adamčík, Mrava

Martinčanom s dvomi stretnutiami k dobru patrila pred súbojom s Trnavou štvrtá priečka a výhrou proti „gladiátorom“ sa chceli bodovo dotiahnuť na tretie Humenné. Po remíze 1:1 z prvej dvadsaťminútovky sa im tento scenár podarilo naplniť počas druhej periódy, v ktorej zvíťazili 3:1. Šesť minút pred záverom hostia síce znížili na rozdiel jediného presné zásahu, no „rytierov“ upokojil svojou trefou Toma.

HC 19 Humenné - VLCI Žilina 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 14. Solomončak (Veličkin, Šimčák) – 9. Markovič (Nahálka, Vybiral) 59. Cíger (Petráš, Petran). Rozhodovali: Tornay – Riš, Pribula, strely: 30:31 vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, bez divákov

Humenné: Krasanovský – Novický, Chovan, Pichnarčík, Kaščák, Ivanov, Jacko, A. Markuš – Horvát, Krajňák, Borov - Farkaš, D. Markuš, Macko - Solomončak, Šimčák, Veličkin – Šiňanský, Khismatullin, Kiss

Žilina: Škorvánek – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Drtina, Petran, Nahálka, Chatrnúch, Lopušan – Cíger, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Mikula, Markovič, Koyš – Rehák, Jakubík, Macek

Lákadlom predvianočného obdobia bol boj na Zemplíne, v ktorom Humenné hostilo žilinského lídra. Doterajšie dva vzájomné strety mali totožný výsledok – 2:1 po nájazdoch, no víťaz bol stále iný. Rovnaký rezultát sa zrodil aj do tretice, tentoraz sa však na nájazdovú lotériu nedostalo. Vyrovnaný boj rozhodol 96 sekúnd pred záverom gólom v oslabení Jakub Cíger, čím Žiline potvrdil zaslúžené čelo tabu

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK iClinic Skalica 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Góly: 3. Pač (Babeliak, Novotný) 36. Pulščák (Andersons, Halama) 37. Valent (Václav, Hinka) 38. Magdolen (Jakúbek, Halama) 60. Václav (Jakúbek, Kobolka) – 3. Štumpf (Hujsa, Džiošvili) 35. Šišolák (Horváth) 35 Hujsa (Šmach, Džiošvili). Rozhodovali: Konc ml. – Kováčik, Holienka, strely: 29:51 vylúčení: 7:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Buianov, Pač, Kobolka, Nádašdi, Hlinka, Hudec, Adamčík – Pulščák, Halama, Magdolen – Jakúbek, Valent, Václav – Romanov, Srnka, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Arbuzov, Vidovič, Hílek, Zaňát, Mizerák – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Šišolák, Rajčák, Kotvan

Z desiateho miesta ligového osudia sa chceli odlepiť „indiáni“, ktorým však stál v ceste neľahký súper zo Skalice. Prvé dejstvo prinieslo počas svojej tretej minúty po jednom presnom zásahu na každej strane a zaujímavé veci sa diali aj od 35. minúty. V priebehu necelých troch minút padlo v Žiari nad Hronom až päť gólov – po dvoch skalických nasledovali tri domáce. Stav 4:3 vydržal takmer do konca duelu, ale desať sekúnd pred záverom spečatil cenné víťazstvo hostiteľa Rastislav Václav.