V Topoľčanoch rozhodla jediná trefa, Žilina krok od vytúženého finále

Po jedenástich zásahoch z úvodných dvoch semifinálových stretnutí bol gólový scenár tretieho duelu výrazne skromnejší. Tesný boj kľúčového zápasu série ponúkol len jedinú gólovú ranu, ktorá znamenala ďalšie víťazstvo žilinského mužstva. Vo štvrtom súboji pôjde „žochárom“ o všetko.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 3. zápas semifinále

HC Topoľčany – Vlci Žilina 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), stav série 3:0

Góly: 30. Šmida (Safaralejev, Petran). Strely: 31:45, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Valachovič – Staššák, Drblík, 1426 divákov

Topoľčany: Kompas – M. Novák, Zekucia, Kapičák, Dúžek, Bystričan, Bulák, Kučerka, Gubo – Ručkay, Tomčák, L. Novák, – Kluka, Bečka, D. Gergel – Kurbatov, Laššo, Kováč – Matej, Vereš, Legalin

Žilina: Škorvánek – Jansons, Petran, Nahálka, Drtina, Sloboda, Šidlík, Rehák, Pišoja – Macek, Halama, Tibenský – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Cíger, Markovič, Koyš – Skladaný, Jakubík, Mikula

Prvý semifinálový stret Žiliny s Topoľčanmi priniesol päť presných zásahov a tesnú výhru „vlkov“, následne bol pod Dubňom k videniu poltucet gólov a víťazstvo domácich 5:1. Séria sa presťahovala na ľad „žochárov“, ktorí nechceli dopustiť tretí úspech žilinského tímu v rade.

Pred viac než slušnou diváckou kulisou sa hostiteľom naskytla ideálna príležitosť na otvorenie gólového účtu počas siedmej minúty súboja, keď mali k dispozícii prvú presilovú hru, ktorá ale ich presnou trefou neskončila. O desať minút neskôr sa dôležitosť zápasu potvrdila aj prejavenými emóciami a nasledovala pästná výmena medzi Matejom a Slobodom. Do konca úvodnej dvadsaťminútovky sa však zo štatistického hľadiska už nič zlomové neudialo. Hostia síce prevýšili svojho protivníka v pomere striel na bránku 16:10, prvá tretina však nepriniesla gólovú radosť ani jednému mužstvu.

Ďalšiu početnú výhodu pre topoľčiansky káder ponúkla úvodná minúta prostredného dejstva, no aj druhá presilová hra domácich ostala nevyužitá. Čo sa nepodarilo Topoľčanom, to vyšlo lídrovi základnej časti, ktorý v polovici riadnej hracej doby zužitkoval ponúknutú presilovku. Gólovú oponu stretnutia stiahol v 30. minúte žilinský útočník Šmida a hostia viedli 1:0. Vo zvyšnej časti tretiny smerovali do štatistík ešte dve vylúčenia na každej strane, zmenu skóre ale nepriniesli. Žilinčania prestrieľali domáce mužstvo aj v druhej perióde a zo sedemnástich striel vyťažili rozdielový presný zásah.

Z hľadiska počtu streleckých pokusov sa v záverečnom dejstve obraz hry vyrovnal. Zmeniť scenár duelu mohli opäť vylúčenia, o dve z troch sa postarali gólmani oboch tímov. Topoľčanci najskôr bez ujmy ustáli vlastné oslabenie, následne sa však nedokázali presadiť počas dvoch presiloviek. V samotnom závere odvolali brankára Kompasa, skúsili hru so šiestimi korčuliarmi a súperovi pripravili skutočne rušné chvíle. Žilinčanov prakticky nepustili z obranného pásma, tí sa však obetavo hádzali do striel, najtesnejší náskok si napokon postrážili a v sérii vedú už 3:0.