Víťazný návrat Brezna, „rytieri“ bodovali naplno po dvoch mesiacoch

Ligovú aktivitu si hostitelia z Brezna naposledy vyskúšali ešte 14. januára v dueli s Martinčanmi. Po dlhšej pauze ich na domácej pôde čakal neľahký súboj s výhrou namotivovanými mladíkmi. Reprezentanti do osemnásť rokov dlho držali krok s domácimi hokejistami, ktorým však napokon tesne podľahli. Všetky body nakoniec ostali v Brezne, posledný trojbodový zápis „rytierov" sa spájal s dátumom 1.12. 2021.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložené 66. kolo

HK Brezno - Reprezentácia SR18  4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Kraut (Sarvaš, Surový) 25. Rákoš (Džugan, I. Novák) 51. Olejník (Veselý, R. Dvonč) 55. Sarvaš (Kraut, Surový) – 2. Pobežal (Kurila, Mišiak) 22. Mišiak (Kupec, Pitka) 60. Pitka (Maruna, Mišiak). Rozhodovali: Smrek, Kollár – Pribula, Riš, strely: 47:27, vylúčení: 5:11, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 120 divákov

Brezno: Pončák – Španko, Ganz, Petrinec, Homola, Lopejský, Boldižár, Šebest, Petrek – Surový, Giertl, Sarvaš – Lavrovs, Kylnar, R. Dvonč – Džugan, I. Novák – Kraut, Veselý, Rákoš

Reprezentácia SR18: Jurčák – Eperješi, Tomas, Kupec, Chromiak, Petras, Nahalka, Beluško – Križan, Kopecký, Kukumberg - Kurila, Pitka, Mišiak - Pekarčík, Pobežal, Rohaľ - Stahoň, Maruna, Melicher

Domáci „rytieri“ sa v ligovom kolotoči naposledy predstavili ešte v prvej polovici januára, no v celom mesiaci ale obstáli bez víťazstva. Do februára chceli vstúpiť výhrou proti reprezentácii do osemnásť rokov. Mladíci však boli nabudení tromi bodmi z duelu so Žiarom nad Hronom a Breznu teda nechceli predať kožu lacno. Potvrdili to hneď v druhej minúte, keď sa ujali vedenia v zápase. O desať minút však už bolo zrovnané a do kabín sa prvýkrát šlo za stavu 1:1. Rovnako vydarený vstup predviedli húževnatí hostia aj v druhom dejstve a znova viedli. Hostitelia sa ale svojmu protivníkovi dostali na roveň už o tri minúty neskôr. Rezultát 2:2 vydržal až do 51. minúty, v ktorej mali Brezňania prvý raz v stretnutí navrch.  Následne skóre navýšili ďalším presným zásahom, na ktorý hostia odpovedali až sekundu pred záverom trefou na 4:3. O lepší výsledok sa reprezentační mladíci obrali aj vysokým počtom vylúčení, Brezno získalo tri body na deň presne po dvoch mesiacoch.