Vo veľkolepom derby víťazstvo Martinčanov, skvelú formu potvrdili Dubničania, Záhoráci aj „panteri“

Základná časť TIPOS Slovenskej hokejovej ligy si zo svojho kalendára odškrtla ďalšiu šesticu stretnutí. Šlágrom kola bolo derby o Strečno, ktoré ponúklo úchvatné jedenásťgólové predstavenie so šťastným koncom pre domácich. Na vlne víťazstiev sa aj naďalej nesú hráči Považskej Bystrice a Dubnice.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 17. kolo

HK ´95 Považská Bystrica - HK Brezno 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 25. Stránský (Urbánek, Zaťko) 46. Vilčinskij (Minárik, Ševčík) – 24. Melcher (Surový). Rozhodovali: Valachovič – Haringa, Lessay, strely: 40:32 vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 97 divákov

Považská Bystrica: Lamper – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Zaťko, K. Dvonč, Šefčík, Turian, Surán,– Drevenák, Krieger, Lušňák – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Vlčinskij, Minárik, Murtazin – Urbánek, Ligas, Stránský

Brezno: Ovečka – Petrinec, Soveľ, Homola, Viktorin, Lopejský, Hudák, Bálint – Surový, Giertl, Melcher – Šebest, Kylnar, R. Dvonč – Bodnár, Rybár, Veselý– Kraut, Sojka, Koštial

Vo forme hrajúci „panteri“ nechceli prísť o svoje miesto v hornej polovici tabuľky. Proti Breznu mali v pláne potvrdiť hernú pohodu a natiahnuť šnúru víťazstiev na číslo štyri, čo sa im aj podarilo. Po bezgólovom prvom dejstve padlo v priebehu dvoch minút prostrednej tretiny po jednom góle na oboch stranách. O tom, že cenné tri body ostanú doma, rozhodol štrnásť minút pred záverom Vlčinskij.

HC 19 Humenné - TSS Group Spartak Dubnica 3:4pp (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)

Góly: 8. Frič (Veličkin) 31. Frič (D. Markuš) 37. Krajňák (Pichnarčík, Horvát) – 23. Haščák (Beták) 25. Sojčík (Beták) 46. Tábi. Rozhodovali: Tornay – Vall, Varga, strely: 29:25 vylúčení: 9:12 (navyše: Veličkin 5+ DKZ za bitku, Beták 5+ DKZ za bitku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Humenné: Rabčan – Novický, Novota, Ivanov, Wysocki, Pichnarčík, Maury, Kiss, Novák – Horvát, Krajňák, Borov - Solomončak, Šimčák, Fedorko - Frič, D. Markuš, Veličkin – Lačný, Farkaš, Macko

Dubnica: Gabriš – Urban, Mikuš, Cebák, Dubeň, Trška, Putala, Janík, Miklovič – Tábi, Ďuriš, Haščák - Sojčík, Ondruš, Beták – Maniaček, Vaňo, Cerda – Kopáč, Korbel, Dudáš

Boj so všetkým, čo k tomu patrí, sa odohral na východe republiky, kam zavítali Dubničania. Aktéri zápasu sa veru nenudili, okrem gólových momentov pridali aj slušné množstvo vylúčení a pred koncom druhého dejstva duel okorenili bitkou. Po šesťdesiatich minútach víťaz stretnutia ešte nebol známy, šlo sa do predĺženia. Hosťom sa v ňom podaril husárky kúsok, keď o svojej výhre rozhodli počas vlastného oslabenia.

HC Topoľčany - Modré krídla Slovan 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 28. Gergel (Bečka) 55. Matej (Kluka, Bečka) – 6. Ožvald (Petráš, Uram). Rozhodovali: Lesay – Kováčik, Ševčík, strely: 47:32, vylúčení: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Topoľčany: Marinov  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Ďurkech, Rohaľ, Hvizdoš – L. Novák, Čaládi, Ručkay – Kluka, Bečka, D. Gergel – Gubo, Laššo, Kováč – Vereš, Legalin, Matej

Modré krídla: Hlavaj – Hauser, Krakovský, Ejem, Verčík, Luža, Parobek, Marko – Danišovský, Preisinger, Klučiar – Uram, Jendek, Ožvald – Petriska, Petráš, Lepskij – Bubica, Trubač, Abaffy

Domáci po prehrách so Žilinou a Dubnicou nechceli upadnúť do ďalšej série prehier, no v ceste im stáli Bratislavčania, ktorí naposledy nastrieľali poltucet presných zásahov Breznu. Po dvadsiatich minútach duelu svietilo na ukazovateli skóre 1:1. Na rozhodujúci okamih sa čakalo až do záveru stretnutia, keď sa päť minúť pred koncom stal topoľčianskym hrdinom Adam Matej, ktorý víťazným gólom uchmatol tri body pre svoj tím.

HK Levice - HK iClinic Skalica 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Góly: 8. Tužinský (Chovanec, Vorobjev) 13. Olejník (Suľovský, Tužinský) 52. Ró. Huna (Suľovský, Štefanka) – 10. Hujsa (Šmach, Štumpf) 28. Štumpf (Kadlečík) 45. Galimov (Kotvan, Kuba) 47. Hujsa (Šmach, Janáč) 60. Džiošvili (Štumpf). Rozhodovali: Vido – Makúch, Staššák, strely: 36:33 vylúčení: 5:8, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:2, 100 divákov

Levice: Rychlík – Chovanec, Klinecký, Štefanka, Bulák, Pastucha, Valente, Zubák, Jandák – Vorobjev, Saliji, Uhnák – Piačka, Ró. Huna, Svitana – Suľovský, Tužinský, Olejník – Grachev, Matoušek, Adámik

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Rapant, Mikula, Mizerák – Hujsa, Nemec, Štumpf –  Šišolák, Džiošvili, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Kotvan, Kuba, Galimov

Ofenzívne ladení Záhoráci si prišli do Levíc po zdanlivo jednoduché tri body, no na ich získanie sa museli poriadne nadrieť. Domáci favorita zo Skalice riadne vytrápili a nič mu nedali zadarmo. K víťazstvu hostí 5:3 prispel tromi kanadskými bodmi líder produktivity Štumpf. Výhrou v riadnom hracom čase, ku ktorej si dopomohli aj dvomi presnými zásahmi počas oslabení, poskočili Skaličania na čelo tabuľky.

HK VITAR Martin - VLCI Žilina 6:5 (2:3, 3:1, 1:1)

Góly: 13. Ďurina (Babka, Juščák) 18. Murček (Poliaček, Lavička) 21. Linet (Tiainen, Huhtela) 27. Tiainen (Charvát, Linet) 28. Novák (Ďurina) 55. Dírer (Murček) – 3. Šmida (Petráš, Mikula) 5. Šmida (Safaraleev, Drtina) 20. Šmida (Safaraleev, Koyš) 37. Safaraleev 48. Šmida (Koyš). Rozhodovali: Rojík – Beniač, Šebeň, strely: 45:34 vylúčení: 5:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Krempaský, Burzík, Pacalaj, Droppa, Novák – Tiainen, Linet, Huhtela – Toma, Dírer, Paulíny – Fafrák, Murček, Poliaček – Juščák, Babka, Ďurina

Žilina: Mikoláš – Pišoja, Sloboda, Drtina, Nahálka, Petran, Hřebíček, Myšiak, Chatrnúch – Cíger, Markovič, Petráš – Safaraleev, Šmida, Koyš – Mikula, Skladaný, Macek – Rehák, Jakubík, Lopušan

Jednoznačným šlágrom celého kola bolo derby o Strečno a jeho pútavosť potvrdili obe strany už počas prvých dvadsiatich minút, po ktorých sa do šatní šlo za stavu 2:3. Namotivované mužstvá nepoľavili ani v prostrednej časti, ktorú si pre seba uchmatli Martinčania. Jedenásťgólové divadlo, ku ktorému hosťujúci Šmida prispel až štyrmi zásahmi, rozuzlil v 55. minúte gólom počas presilovky Matej Dírer. Hostitelia vo veľkolepom stretnutí zvíťazili 6:5 a priblížili sa prvej trojici.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK Gladiators Trnava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 46. Babeliak (Kobolka) – 24. Miklík (Antonov) 39. Miklík (Schmidt, Vuorijärvi) 59. Jurák. Rozhodovali: Valko – Olle, Crman, strely: 32:35 vylúčení: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 100 divákov

Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Hlinka, Pač, Kobolka, Debnár, Huedc, Duran, Buianov – Tatár, Adamčík, Gašpar – Babeliak, Mihalík, Lunter – Rybnikár, Václav, Ďuriš – Hús, Sarvaš

Trnava: Hollý – Semaňák, Kliment, Hajda, Rašin, Vuorijärvi, Pejkovič, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Schmidt, Antonov – Ružek, Kupka, Šandor – Mrava, Litavec, Krištofík

Duel tímov s totožnou formou bol na pláne u „indiánov“ zo Žiaru nad Hronom, ku ktorým pricestovali Trnavčania. Oba celky vstupovali do merania síl s tromi prehrami v rade, bolo teda jasné, že jeden z klubov túto sériu pretrhne. Učinili tak hostia, ich hrdinom sa stal dvojgólový Michel Miklík, vďaka ktorému sa „gladiátori“ odlepili z desiateho miesta tabuľky.