Žilina rozhodla fantastický zápas v 12. sérii nájazdov

Skvelé hokekejové divadlo predviedli finalisti TIPOS Slovenskej hokejovej ligy v treťom zápase série. V metropole Turca to bola reklama na fantastický hokej, plný zvratov, dramatických situácií a nervydrásajúceho záveru. Žilina 17 sekúnd pred koncom tretej tretiny vstala z popola, vyrovnala a napokon sa po Linetovom úspešnom pokuse v 12. sérii samostatných nájazdov teší z prvého finálového víťazstva.

Finále play-off – 3. zápas

HK VITAR Martin – Vlci Žlina 3:4sn (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0),  stav série: 2:1

Góly: 28. Poliaček (Toma, Juščák), 32. Poliaček (Makarov), 36. Murček (Tiainen, Makarov) – 15. Safaraleev (Drtina), 41. Koyš (Safaraleev, Jansons), 60. Markovič (Drtina, Macek), rozhodujúci náj. Linet. Strely: 38:49, vylúčení: 9:8 na 2 min., navyše Šidlík 5+DKZ za bitku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jobbágy, Fridrich, Janiga, Orolin (Lauff). 3180 divákov.

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Pacalaj, Lavička, Krempaský, Bobček, Nemec, Belica – Tiainen, Murček, Fafrák – Nauš, Dírer, Toma – Poliaček, Huhtela, Makarov – Bartoš, Thomka, Juščák.

Žilina: Škorvánek – Šidlík, Jansons, Sloboda, Petran, Nahálka, Drtina, Pišoja, Jakubík – Petráš, Halama, Macek – Vybiral, Šmida, Safaraleev – Koyš, Markovič, Mikula – Skladaný, Linet, Cíger.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci. Priebeh hry bol však velmi opatrný a vyrovnaný. V 7. minúte oslabil domácich Bobček, ale Vlci sa nedokázali presadiť. Gól na hokejke mal v 12. minúte Murček, ktorý sa nikým nebránený ocitol pred Škorvánekom, ale gól z toho nebol. V 14. minúte získali hostia ďalšiu početnú výhodu, ktorú tentokrát dokázali využiť. Drtina pálil od modrej čiary a odrazený puk od výstroje Glosára do brány poslal Safaraleev, ktorý tak otvoril skóre stretnutia, 0:1.

V úvode prostrednej tretiny si Vlci vytvorili výrazný tlak, ale Glosár podržal svoj tím. Po viacerých  vylúčeniach na oboch stranách sa početnú výhodu podarilo využiť domácim v 29. minúte, keď sa Poliaček dostal k puku a prudkou strelou rozvlnil sieť hostí, 1:1. V 32. minúte sa rytieri opäť dostali do rýchleho protiútoku a Poliaček strelou spomedzi kruhov prispel už svojim druhým presným zásahom v zápase, 2:1. V 35. minúte sa domáci dostali do ďalšej početnej výhody, ktorú okamžite využili gólom z hokejky Murčeka, 3:1.

Úvod záverečnej tretiny patril Žilinčanom, ktorí využili početnú výhodu strelou Koyša do odkrytej Glosárovej brány, 3:2. V 51. minúte získali Vlci ďalšiu početnú výhodu, ale vyrovnať nedokázali. V závere tretej tretiny mali domáci niekoľko dobrých príležitostí skórovať, ale presadiť sa im už nepodarilo. Naopak, podarilo sa to pár sekúnd pred koncom tretiny Vlkom, ktorí poslali zápas do predĺženia.

V predĺžení aj napriek vylúčeniam na oboch stranách gól nepadol a tak o výsledku rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hostia. O zisku bodu v prospech Žiliny rozhodol Linet.