Žilina zaknihovala trojmesačnú neporaziteľnosť, Hollý s takmer päťdesiatkou zákrokov

Pred víkendovými meraniami síl čakala v kalendári druhej najvyššej súťaže ešte štvorica duelov. Skaličania sa ziskom troch bodov posunuli späť za lídra tabuľky. Základným kameňom trnavského víťazstva bol gólman Hollý, pod Dubňom sa režisérskej taktovky ujal Šmida. Dubničania nepríjemné prekvapenie na svoj úkor nedopustili a poskočili do prvej šestky.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 38. kolo

HK iClinic Skalica - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 6. Rapant (Kotvan, Jarolín) 28. Kotzman (Šátek, Džiošvili) 37. Rajčák (Janík) 41. Štumpf (Janík, Kadlečík) - 26. Magdolen (Babeliak, Čulík). Rozhodovali: Fridrich, Bachúrik – Olle, Vyšný, strely: 46:25 vylúčení: 6:4 (navyše: Kadlečík 5+DKZ za bitku, Václav 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 852 divákov

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Kotzman, R. Nemec, Štumpf –  Galimov, Džiošvili, Šátek – Šišolák, Včelka, Rajčák – Kotvan, Jarolín, Mizerák

Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Čulík, Polukhin – Jakúbek, Šramaty, Lunter – Gašpar, Notovný, Václav – Babeliak, Rajčan, Magdolen – Hrabčák, Adamčík, Tatár

Na Záhorie pricestovali hokejisti Žiaru nad Hronom, ktorí bojujú o čo najlepšiu východiskovú pozíciu v druhej polovici tabuľky. Domáci Skaličania sa chceli ziskom troch bodov posunúť späť za lídra zo Žiliny. Ich ambície sa začali čiastočne napĺňať už v šiestej minúte, keď viedli 1:0. Po ďalšej polhodine hry bol náskok hostiteľa už dvojgólový, druhá tretina priniesla skóre 3:1. Do záverečného dejstva vstúpili Skaličania gólom, ktorý bol zároveň posledným presným zásahom celého stretnutia. Tri body ostali v Skalici, a tá sa posunula na druhú priečku.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 36. kolo

HK Gladiators Trnava - HC Topoľčany 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Antonov (Okoličány, Semaňák) 20. Miklík (Ejem, Kukumberg) 24. Okoličány (Jurák) 60. Jurák. Rozhodovali: Valach, Hatala – Holienka, Kollár, strely: 39:49 vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 155 divákov

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Pejkovič, Hajda, Vuorijärvi, Poldruhák – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Mrava – Jurák, Schmidt, Kupka – Komloš, Rybnikár, Ružek

Topoľčany: Halo  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Kaščák, Kapičák, Dúžek, Bulák– Kurbatov, Čaládi, L. Novák – Kluka, Tomčák, D. Gergel – Matej, Vereš, Legalin – Kováč, Laššo, Gubo

Trnava privítala na svojom ľade štvrté Topoľčany a snahou domáceho mužstva bolo druhý raz po sebe poraziť svojho protivníka. „Gladiátorom“ vyšiel úvod aj záver prvej dvadsaťminútovky, po ktorej boli vo vedení 2:0. Vydaril sa im však aj štart prostrednej časti, v jej štvrtej minúte viedli už 3:0. Na ďalšiu trefu sa čakalo až do posledných chvíľ duelu, keď v záverečnej minúte pečatil do prázdnej bránky trnavský kapitán Jurák, ktorý svojmu kádru zabezpečil ôsmu priečku tabuľky. Veľkou oporou troch bodov bol brankár Hollý, blysol sa 49 zákrokmi a čistým kontom.

VLCI Žilina - Modré krídla Slovan 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)

Góly 12. Markovič (Hudec, Koyš) 18. Šmida (Skladaný, Linet) 19. Jansons (Markovič, Koyš) 21. Šmida (Skladaný, Linet) 22. Šmida (Rehák, Drtina) 35. Linet (Skladaný, Šmida) – 8. Uram (Lepskij, Lukošik) 40. Lepskij (Petriska, Géci) 57. Škvarek (Funtek, Trubač). Rozhodovali: Tornay, Celarová – Wolf, Šebeń, strely: 44:22 vylúčení: 6:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 264 divákov

Žilina: Škorvánek – Jansons, Petran, Nahálka, Drtina, Pišoja, Hudec – Macek, Linet, Petráš – Safaralejev, Šmida, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Lopušan, Skladaný, Rehák

Modré krídla: Hlavaj – P. Kotzman, Fatul, Škultéty, Verčík, Hauser, Parobek, Mrva – Klučiar, R. Petráš, Danišovský – Lukošík, Uram, Chalupa – Petriska, Géci, Lepskij – Škvarek, Trubač, Funtek

Neľahká úloha bola pripravená pre káder Modrých krídel, ktorý zavítal na ľad tabuľkového lídra. V doterajších troch vzájomných stretoch sa z víťazstva tešili len Žilinčania a nič iné si nepripúšťali ani po štvrtý raz. Svojim plánom dali reálne kontúry už v druhej polovici prvej tretiny, ktorú ovládli 3:1. Rovnaký výsledok ponúkla aj prostredná časť zápasu a do záverečných dvadsiatich minút sa šlo za stavu 6:2. Posledné dejstvo ponúklo už len kozmetickú zmenu skóre zo strany hostí, ktorí znížili na konečných 3:6 z ich pohľadu. Hrdinom zápasu sa stal domáci Šmida - strelec hetriku. Žilinčania si pripísali 24. ligovú výhru po sebe a zaknihovali tri kalendárne mesiace bez porážky.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložené 67. kolo

TSS Group Spartak Dubnica - Reprezentácia SR18 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 5. Ondruš (Mikuš, Tábi) 23. Síkela (Tyczynski) 50. Haščák 54. Tábi (Švec, Ondruš) 59. Mi. Kristín – 23. Melicher (K. Rohaľ). Rozhodovali: Pišťanský, Čahoj – Danko, Ševčík, strely: 28:19 vylúčení: 7:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 198 divákov

Dubnica: Kristín – Mikuš, Trška, Dubeň, Janík, Putala, Miklovič, P. Rohaľ – Hegyi, Ondruš, Tábi - Beták, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Haščák, Maniaček

Reprezentácia SR18: Urban – Eperješi, Tomas, Nahalka, Chromiak, Kupec, Beluško – Križan, Pobežal, Kukumberg - Stahoň, Pitka, Kopecký - Kurila, Dej, Pekarčík – K. Rohaľ, Maruna, Melicher

Dubnický káder hostil vysokou výhrou namotivovaných reprezentačných mladíkov. Spartak sa musel mať na pozore, pretože húževnatý súper ich na začiatku sezóny vytrápil až k samostatným nájazdom. Podobnú drámu už Dubničania dopustiť nechceli, v úvode druhej dvadsaťminútovky zvyšovali na 2:0 vo svoj prospech, no tento rezultát vydržal len 15 sekúnd, po ktorých sa mladíci dostali na dostrel. Ďalší pohyb skóre nastal až desať minút pred záverečným hvizdom, kedy sa hostitelia znova dostali na rozdiel dvoch zásahov. Dubničania svoje víťazstvo ešte prikrášlili, uspeli v pomere 5:1 a poskočili medzi prvú šestku tabuľky.