Žilinčania znova nezaváhali, režisérmi druhej výhry Drtina s Markovičom

Otvorenie semifinálovej série ponúklo päťgólový scenár so šťastným koncom pre žilinský káder. V druhom strete bolo k videniu ešte o jeden presný zásah viac, no víťaz zápasu sa nemenil. Domáci „vlci“ dokázali zdolať mužstvo Topoľčian aj druhý raz po sebe a na ľad svojho súpera si prinesú vedenie 2:0.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 2. zápas semifinále

Vlci Žilina – HC Topoľčany 5:1 (2:0, 2:1, 1:0), stav série 2:0

Góly: 9. Drtina (Tibenský), 13. Cíger (Drtina, Markovič), 22. Koyš (Cíger) 31. Drtina (Markovič, Koyš) 59. Markovič – 34. Bečka (D. Gergel, Kluka). Rozhodovali: Adamec, Valachovič– Haringa, Klejna, strely: 35:27, vylúčení: 4:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1059 divákov

Žilina: Škorvánek – Jansons, Petran, Nahálka, Drtina, Sloboda, Šidlík, Pišoja – Macek, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Jakubík, Linet, Vybiral

Topoľčany: Kompas (41. Halo) – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kaščák, Kapičák, Bulák, Gubo – Ručkay, Tomčák, L. Novák, – Kluka, Bečka, Kurbatov – Kováč, Laššo, D. Gergel – Matej, Vereš, Legalin

Po úspechu z úvodného boja o finálovú účasť chceli Žilinčania zúročiť výhodu domáceho klziska aj v druhom meraní síl s Topoľčanmi. Prvé vzplanutie emócií priniesol pästný súboj z ôsmej minúty, po ktorom na trestnú lavicu smerovali Šimon Petráš a Michal Novák. O necelú minútu neskôr si diváci opäť prišli na svoje, tentoraz však vďaka presnému zásahu z hokejky Drtinu. Opora zadných radov „vlkov“ potvrdila svoju dôležitosť pre tím aj počas 13. minúty – pri druhej trefe hostiteľa si český hokejista pripísal asistenciu. Zvyšná časť otváracieho dejstva už s výsledkom nepohla, na ukazovateli svietilo 2:0.

Dvojgólový náskok žilinského mužstva už neplatil hneď v druhej minúte prostrednej tretiny, keď ho presne mierenou ranou zvýšil krídelník Koyš. Na ďalšiu semifinálovú trefu sa čakalo do polovice riadnej hracej doby, znova v tom mal prsty pri chuti hrajúci Marek Drtina. Legionár v drese Žiliny sa presadil druhýkrát v dueli a k svojmu menu si zapísal už tretí kanadský bod. Hostia sa ale s priebežným výsledkom zmieriť nechceli, šesť minút pred záverom druhej periódy zásluhou Bečku znížili na 1:4 z ich pohľadu. Viac však zo žilinského náskoku skresať nedokázali a pred záverečnou časťou stretnutia mali trojgólové manko.

Pred poslednou tretinou tak na topoľčiansky káder čakala neľahká úloha v podobe gólového dorovnania svojho protivníka. Pomôcť im k tomu mal aj impulz hosťujúceho lodivoda, ktorý sa rozhodol pre zmenu gólmana a do svätyne „žochárov“ zamieril Juraj Halo. Aj napriek snahe oboch strán sa ale zoznam presných zásahov dlho nerozširoval. Ideálna príležitosť k zmene skóre sa naskytla hosťom až tri minúty pred koncom, keď mali možnosť početnej výhody. Presilová hra hostí napokon priniesla žilinskú trefu v oslabení. O definitívnu pečať za stretnutím sa gólom na 5:1 postaral Markovič, pre ktorého to bol tretí individuálny bod v zápase. Žilinčania tak uspeli aj v druhom semifinálovom boji a do Topoľčian pricestujú s vedením 2:0 v sérii.